Balkon w bloku – jak urządzić?

1421 odwiedzin
17 gru 2018

Zdawałoby się, że balkon w bloku znacznie ogranicza nasze możliwości aranżacyjne. Nic bardziej mylnego! Nawet mały balkon bez większego wysiłku z naszej strony może stać się piękny. Zobacz, jak tego dokonać.


Nie da się ukryć, że balkon w domu wolnostojącym daje nam o wiele większe możliwości niż ten, który znajduje się w bloku. Jednak nie oznacza to, że mieszkańcy blokowisk skazani są na brzydkie balkony, na których nie mogą mieć ani wymyślnych aranżacji ani nawet prostego zadaszenia z poliwęglanu. Wręcz przeciwnie! Niekiedy wystarczy odrobina kreatywności i samozaparcia, aby w kilka dni urządzić naprawdę piękny balkon w bloku. Dowiedz się, jak to zrobić.


Jak urządzić balkon w bloku?

Zrób remont

Mimo iż nieustannie powstają nowe bloki, wiele osób wciąż mieszka w starym budownictwie. Niestety stare budynki mają to do siebie, że należące do nich balkony nie są zbyt urodziwe i niejednokrotnie potrzebny jest remont. Zanim aranżacja balkonu pochłonie cię na dobre, zrób remont. Uzupełnij wszelkiego rodzaju ubytki i pęknięcia powstałe w konstrukcji balkonu. Wymień podłogę i zdecyduj się na płytki ceramiczne, gres, drewno lub inny materiał, który odpowiada twoim potrzebom. Całkowicie zmień lub po prostu pomaluj dotychczasową balustradę. Kiedy to wszystko zrobisz, stworzysz idealną podstawę do dalszej aranżacji balkonu.


Zadbaj o zadaszenie

Zadaszenia balkonu w bloku są czymś, co wciąż trudno spotkać. W wielu przypadkach nie mają go nawet osoby, których balkony znajdują się na samej górze budynku. Niestety w efekcie drzwi, okna, ściany budynku i elementy balkonowej aranżacji zostają narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. Na szczęście można temu zaradzić. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji okazują się niedrogie i proste w montażu daszki z poliwęglanu dostępne pod adresem https://www.metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu.


Wybierz meble na balkon

Są osoby, które twierdzą, że meble na balkonie to zły pomysł. Jest to błąd, bowiem dobre meble balkonowe pozostają wysoce odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a jeśli chroni je daszek poliwęglanowy to naprawdę nie musimy się o nic martwić. Na balkonie warto postawić meble takie jak solidny stolik tarasowy i wygodne krzesła. Ci, którzy mają więcej miejsca, mogą zdecydować się także na fotel ogrodowy wiszący. Doskonałym pomysłem są także półki na zioła i inne rośliny w donicach. Jeśli ustawimy je w odpowiednim miejscu, daszek z poliwęglanu będzie dla nich wystarczającą ochroną.


Uzupełnij aranżację dodatkami

Wyremontowany balkon, praktyczny daszek z poliwęglanu i meble tarasowe na balkonie nie wystarczą, aby aranżacja balkonu była skończona. Czas teraz zadbać o niepowtarzalny klimat, który będzie towarzyszył nam zarówno podczas niespiesznych śniadań w sezonie letnim, jak i kolacji przy świecach przy blasku księżyca. Aby balkon zyskał wyjątkowy charakter, musimy zdecydować się na dopasowane do stylu aranżacji dodatki. Te najpopularniejsze to designerskie donice, zarówno stojące jak i wiszące lampiony, kratka ogrodowa do pnączy ozdobnych oraz stylowe poduszki na krzesła.

Ostatnia modyfikacja: 17 gru 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się