Biokominek – kominek do mieszkania i domu

1739 odwiedzin
08 sty 2019

Biokominki cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ stanowią nie tylko dekorację, ale również efektywne źródło ciepła. Co więcej, dzięki swojej budowie, mogą być z powodzeniem użytkowane zarówno w mieszkaniach, jak i domkach jednorodzinnychNie wymagają specjalnej instalacji czy znajdowania miejsca na składzik drewna, a do tego są w pełni bezpieczne w użytkowaniu.


Jak zbudowany jest biokominek?

Biokominek ma zdecydowanie prostszą budowę niż tradycyjny kominek na drewno. Wynika to z faktu, że nie ma ciężkiej stalowej czy żeliwnej oprawy, którawprawdzie akumuluje ciepło, ale też znacznie ogranicza możliwości w zakresie formowania kształtówBiokominek jest zbudowany z lekkiej obudowy, która może być wykonana ze stali nierdzewnej, szkła czy płyty MDF, oraz z paleniska zamkniętego lub otwartego. Jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, to lepszym wyborem będzie wersja bezpieczniejsza, czyli z paleniskiem zamkniętym. W przypadku, gdy kominek oprócz funkcji dekoracyjnych ma także doraźnie dogrzewać pomieszczenie, lepiej sprawdzi się model z paleniskiem otwartym.


Rodzaje biokominków

Szeroki wybór różnych rodzajów biokominków można znaleźć na stronie https://extrakominki.pl/. Podstawowy podział biokominków bazuje na sposobie użytkowania – w sprzedaży dostępne są m.in. kominki wolnostojące, wiszące oraz do zabudowy. Zdecydowanie najbardziej funkcjonalne są kominki wolnostojące, które po rozpakowaniu można ustawić w dowolnym miejscu, nawet na środku pokoju. Taki biokominek można bez problemu dopasować do wybranej aranżacji. W sprzedaży znaleźć można zarówno duże modele na stabilnej ramie, jak i niewielkie biokominki stołowe, często mające postać nowoczesnej rzeźby.


Biokominki wiszące są nieco trudniejsze w montażu, ale w zamian za to zajmują niewiele miejsca, dlatego są idealne do niewielkich pomieszczeń. Biokominki do zabudowy mają komorę paleniska ukrytą w niszy oraz zwieńczoną za pomocą dekoracyjnej opaski, którą widać po zabudowaniu. W większym stopniu nawiązują one do tradycji niż pozostałe rodzaje biokominków.

Ostatnia modyfikacja: 08 sty 2019
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się