Jak urządzić zapadający w pamięć salon?

1168 odwiedzin
17 pa¼ 2018

Salon to jedna z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie w nim będziemy spędzać większość czasu. Jest on również częścią, którą najczęściej zobaczą nasi goście. Dlatego warto zadbać o jego odpowiednią aranżację. To sprawi, że będziemy z chęcią spędzać w nim mnóstwo czasu, a także bez obaw zaprosimy gości, którym z pewnością się spodoba nasz salon. Jak jednak postarać się o to, aby to pomieszczenie wyglądało bez zarzutu?


Zacznij od pomysłu

Zanim przejdziesz do urządzania salonu, zacznij od odpowiedniego pomysłu. To o wiele lepsze rozwiązanie niż kupowanie mebli, jakie nam wpadną w oko bez głębszego zastanowienia. Takie podejście najczęściej kończy się stworzeniem przestrzeni, w której nic do siebie nie pasuje i której wszyscy unikają. Oczywiście bardzo modny jest eklektyczny stanowiący połączenie z pozoru niepasujących do siebie przedmiotów. Jednak nawet takie wnętrza muszą być odpowiednio przemyślane. Dlatego pomysł to podstawa urządzania salonu, potem będzie nam znacznie łatwiej.


Najważniejsza jest odpowiednia przestrzeń

Mamy już pomysł, ale to nie koniec kwestii, które wymagają przemyślenia. Teraz musimy pamiętać o odpowiedniej aranżacji przestrzeni. W końcu salon to miejsce, które będzie nam służyć do różnych celów. W nim przyjmiemy gości, będziemy odpoczywać, czytać książki, czy spędzać czas z rodziną. Dlatego niezwykle istotne jest, aby zadbać o to, żeby mogło służyć do wszystkich tych celów. Warto więc postarać się, aby salon był wystarczająco przestronny, a możemy tego dokonać obniżając lekko podłogę. Dzięki temu będzie wyższy niż reszta pomieszczeń w naszym domu i przestanie być przytłaczający w przypadku dużej liczby gości.


Zadbaj o wybór właściwych mebli.

Kolejną ważną cechą funkcjonalnego salonu są odpowiedni meble. Zadbają one o wygodę nas i naszych gości, a także sprawią, że salon zyska niepowtarzalny charakter. Doskonałej jakości meble można znaleźć na https://zeusmeble.pl/, które idealnie pasują do salonów urządzanych w różnych klimatach. Warto też na początku zastanowić się, co będziemy głównie robić w tym pomieszczeniu i pod tym kątem dopierać meble. Trochę inaczej urządzamy salon służący głównie do odpoczynku, a inaczej, gdy zamierzamy często przyjmować gości.


Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu

Salon pełni wiele funkcji, a z tego powodu trochę trudno dobrać właściwe oświetlenie. W końcu podczas czytania książki potrzebujemy światła, dzięki któremu nie popsujemy sobie wzroku. Natomiast może ono się nie sprawdzić w czasie towarzyskich spotkań. Dlatego warto zadbać o kilka źródeł światła w naszym salonie. Dzięki temu będziemy mogli go dostosować do ról, które akurat pełni to pomieszczenie. Świetnym rozwiązaniem jest też zakup lampy stojącej i umieszczenie jej koło fotela, w którym zamierzamy czytać. Warto też umieścić żarówki w różnych miejscach, aby wyeksponować przedmioty, na które chcemy zwrócić uwagę.


Warto też umieścić żarówki w różnych punktach, aby wyeksponować elementy, na które chcemy zwrócić uwagę.

Więcej informacji na stronie: https://zeusmeble.pl/


Ostatnia modyfikacja: 17 pa 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się