Tetris – więcej niż biokominek

1416 odwiedzin
24 wrz 2015

Co wspólnego ma biokominek Tetris z popularną w latach 80 i 90 – tych grą komputerową?  Nazwa to nie jedyny element łączący włoskie urządzenie z klasyczną układanką.

Ekologiczny kominek składa się z kilku modułów, które można dowolnie przesuwać i  obracać jak słynne klocki w grze, tworząc w ten sposób różnorodne aranżacje. Mimo wyraźnych podobieństw do słynnej gry, model tego biokominka nie jest zwykłą układanką a wyrafinowanym i niebanalnym rozwiązaniem dla wnętrz.

Choć od wynalazku Tetris – słynnej gry bijącej rekordy popularności minęło ponad 20 lat, wciąż inspiruje nie tylko programistów, ale również designerów biokominków. Tak jak zaprojektowany przez Paolo Grasselli ekologiczny kominek Tetris, należący do luksusowej marki Horus. Mimo że , jego nazwa nawiązuje do popularnej i masowej gry, sam biokominek został stworzony dla wybrańców, którzy są w stanie docenić wykwitną i bezkonkurencyjną formę tego modelu.

Tetris  - ekskluzywny mebel

Tetris składa się z trzech elementów - komory paleniska z cokołem oraz dwóch niezależnych półek o różnej wysokości, wzorowanych na klockach w kształcie litery "L", które można dowolnie przesuwać i obracać. Tym samym konfiguracja tego biokominka zależy tylko od nas w zależności od sytuacji i otoczenia . Od apartamentów po strefy komercyjne. Możemy wykorzystać go jako stolik kawowy, podręczną półkę na książki, efektowną ozdobę czy po prostu jako kominek ogrzewający i rozświetlający przestrzeń. W ten sposób Tetris oprócz funkcji dekoracyjnej może być praktycznym, ale również elitarnym meblem użytkowym. To niezwykle ważne w przypadku małych wnętrz, gdzie ograniczone możliwości nie pozwalają na wstawienie dużej ilości funkcjonalnych i niezbędnych mebli.

Model Tetris dostępny jest w dwóch, uniwersalnych wersjach kolorystycznych: białej oraz czarno –białej. Konstrukcja wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej i szkła ochraniającego przed płomieniami z paleniska jest przykładem nowoczesnego, minimalistycznego designu.

Tetris stawia na ekologię

Oprócz atrakcyjnego designu i funkcjonalności, biokominek Tetris cechuje również ekologia. Urządzenie nie produkuje dymu, czadu i trujących gazów. Podczas spalania bioetanolu wydziela się natomiast para wodna, która idealnie i przyjemnie nawilża pomieszczenie. Pełnię relaksu zapewnia prostota jego użytkowania, którą docenią najbardziej wybredni odbiorcy. Produkt nie pozostawia popiołu, sadzy i nie wymaga czyszczenia. Ekologiczne paliwo spala się przez klika godzin i nie potrzebuje dodatkowego nadzoru. Tetris jest również bezpiecznym rozwiązaniem, co potwierdzają liczne testy i międzynarodowe certyfikaty.

To szczególnie istotne nie tylko w domowym zaciszu, ale również w przestrzeniach komercyjnych, w których biokominek Tetris świetnie się sprawdza ze względu na swoją modularność i możliwość rearanżacji. Ten model to nie tylko bardzo efektowna dekoracja wnętrz, ale też przyjemne ciepło, budujące przytulną atmosferę. Dzięki niemu mamy możliwość podziwiania i delektowania się prawdziwym spektaklem ognia.


INFORMACJE O BIOKOMINKU TETRIS MARKI HORUS:

Wymiary zewnętrzne : 100 x 100 x 46,5 cm

Pojemność paleniska : 2,5 l

Czas palenia : 6 h

Moc grzewcza : 3,5 kw /h

Zużycie paliwa : max 0,48 l/h - min 0,32 l/h

Waga: 54.3 kg

Wykończenie: stal nierdzewna, szkło

Kolory  : biały, czarno –biały

Cena : 10 300 PLN

Więcej na www.horusbio.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się