Drewniane drzwi w kuchennych aranżacjach

2843 odwiedzin
08 May 2017

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj powstają najbardziej wymyślne świąteczne dania i codzienne posiłki. Jeśli posiada odpowiednio dużą powierzchnię, może też spełniać funkcję jadalni. Dlatego wszystko, co się w niej znajduje, powinno charakteryzować się nie tylko użytecznością, ale również wystrojem sprzyjającym pracy i spożywaniu potraw. Obok niezbędnych sprzętów i armatury o wyglądzie wnętrza decyduje barwa ścian, format i kształt okien, a także domykające całą kompozycję drzwi. Wśród wielu propozycji na szczególną uwagę zasługują drzwi wykonane z drewna sosnowego marki RADEX, które wspaniale podkreślają niepowtarzalną, ciepłą atmosferę kuchni. Z estetycznymi przeszkleniami, sęczne lub bezsęczne występują w wielu wariantach kolorystycznych, co sprawia, iż z łatwością dobierzemy właściwy model do każdego stylu aranżacji. 

Luksus w nowoczesnej odsłonie

Radex, Normandia

W nowocześnie urządzonych wnętrzach doskonale zaprezentują się drzwi Normandia. Aby odpowiednio doświetlić pomieszczenie, możemy wybrać przeszklenia podzielone drewnianą listwą na przykład na sześć części. Ich kwadratowy kształt idealnie wpisuje się w otoczenie, w którym poszczególne sprzęty i ozdobne detale posiadają geometryczne formy. Drzwi wykonane z drewna sęcznego w jasnej naturalnej barwie zachwycają harmonijną linią wzorniczą. Świetnie wyglądają na tle akcesoriów i ścian w kolorach: fioletu, bieli i czerni podkreślając równocześnie oryginalny wystrój pomieszczenia.

Ciepło i przytulnie

Radex, Istria

Kuchnia wypełniona drewnianymi meblami urzeka spokojem i ciepłem,  jakiego możemy doświadczyć przebywając w otoczeniu naturalnych materiałów. Jasne barwy nastrajają niezwykle pozytywnie. W takim wnętrzu wspaniale prezentują się drzwi Istria. Pozbawione sęków ramy zrobione zostały z drewna sosnowego, uszlachetnionego pięknym fornirem i w wersji oszklonej – wypełnione dekoracyjnym szkłem hartowanym, mlecznym. Pięć prostokątnych tafli szkła znakomicie rozjaśnia pomieszczenie i idealnie komponuje się z jego wystrojem. W tak zaaranżowanej kuchni przygotowywanie posiłków jest prawdziwą przyjemnością.

Kuchnia w bieli

Radex, Tossa

Biała barwa optycznie powiększa przestrzeń, dlatego znajduje zastosowanie szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Ściany i sprzęty tworzą jednolitą kompozycję kolorystyczną, dając poczucie świeżości i harmonii. Obok kolorowych praktycznych gadżetów i artykułów spożywczych kuchenną biel przełamują beżowe płytki podłogowe i drewniane drzwi bezsęczne Tossa wyróżniające się zwartą konstrukcją pozbawioną frezowań. Ramy skrzydeł wykonane z drewna sosnowego zostały uszlachetnione naturalną okleiną. Niewielkie powierzchnie ze szkła hartowanego pasują do całej aranżacji i rozjaśniają wnętrze.

Piękno kontrastu

Kolekcja mebli o ciemnej brązowej barwie jest najbardziej widocznym elementem kuchni. Ożywiona przez srebrne podłużne uchwyty i prostokątne lustra tworzy interesujący zestaw form i kolorów. Dla kontrastu pomieszczenie wyposażono w połyskujące jasne płytki podłogowe o kształcie nawiązującym do trzech tafli szklanych niemal całkowicie wypełniających ramy drewnianych bezsęcznych drzwi Bort. Światło docierające przez duże przeszklenia wspaniale rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń. W tej przestronnej kuchni znajduje się wszystko, co niezbędne do komfortowego i sprawnego przygotowania posiłków dla dużej rodziny.

Klasycznie i nowocześnie

Radex, Tryplet

Naturalne kolory - brąz i beż wraz z drewnianymi meblami i ocieplającą wystrój wykładziną z ceglanym motywem tworzą niezwykle przyjazne wnętrze. W taką aranżację doskonale wpisują się sosnowe, malowane drzwi Tryplet. Sześć tafli ze szkła mlecznego, których górne zachwycają wystylizowanym zwieńczeniem w połączeniu z pięknymi frezowaniami oraz głęboką barwą orzecha nadaje pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Przeszklenia idealnie komponują się z wykonanymi z matowego szkła rozsuwanymi drzwiami szafy na akcesoria oraz wyraźnie rozjaśniają przestrzeń. 

Drewniane drzwi znakomicie uzupełniają wystrój kuchennego wnętrza. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy cenią prostotę i niepowtarzalną estetykę naturalnych materiałów. Bez względu na styl aranżacji panujący w pomieszczeniu prezentują się wyjątkowo elegancko, kreując miłą, sprzyjającą codziennej pracy atmosferę.

Więcej informacji znajdziesz na www.4iq.com.pl
Ostatnia modyfikacja: 08 May 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się