Jak wybierać tapety do wnętrz?

1605 odwiedzin
19 Sep 2018

Urządzając mieszkanie często zastanawiamy się nad sposobem, jak dodać mu charakteru oraz indywidualności. Równie często szukamy sposobów na ocieplenie wnętrza lub dodania mu elegancji. Z reguły próbujemy to osiągnąć odpowiednim umeblowaniem lub oświetleniem. Jednak warto pamiętać, że bardzo istotna jest kolorystyka oraz dekoracje ścian. Świetnym sposobem na wprowadzenie dekoracji do wnętrza są tapety. Świetnie sprawdzają się one zwłaszcza w pomieszczeniach o stonowanych kolorach. Obecnie na rynku jest dostępna cała gama wzorów oraz motywów. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.


Jak wybierać tapety do mieszkania?


Jeśli chodzi o wybór tapety trudno doradzić jedno uniwersalne rozwiązanie. Dzisiaj modny jest indywidualizm. Nie ma ogólnie obowiązujących zasad. To co sprawdza się u większości osób wcale nie musi być dobrym rozwiązaniem dla każdego. Aby znaleźć idealną tapetę warto przeglądać dużo zdjęć, katalogów i szukać inspiracji. Ostateczny wybór powinien jednak być dopasowany do naszych indywidualnych upodobań i potrzeb. 


Jakie tapety cieszą się największą popularnością?


Dużą popularnością cieszą się tapety w stylu vintage. Pasują one do różnych wnętrz - zarówno klasycznych, jak i bardziej awangardowych. Czasem do złudzenia przypominają ściany naszych babć i dziadków. Zdarza się jednak, że dodano do nich wyrazisty element lub kontrastowy motyw. 


Niezależnie od ilości nowych motywów większość z nas wciąż decyduje się na klasyczne, ponadczasowe wzory. U wielu osób na ścianach królują kwiatowe wzory oraz delikatne pasy. Jeśli jesteśmy wielbicielami klasycznych, kremowych wnętrz, dobrze jest przełamać tą stylistykę ciekawą tapetą z elementami złota, które świetnie komponuje się z granatem, bordowym, czy zgniłą zielenią. 


Ostatnimi czasy można zauważyć również trend powracania do odważnych graficznych wzorów z lat 60. Śmiałe, wyraziste kolory żółci często łączy się na przykład z jaskrawą zielenią. Taka tapeta na pewno doda wnętrzu charakteru i stworzy wyjątkowy klimat. 


Kolejnym coraz popularniejszym trendem są tapety op-art. Charakteryzują się one zaskakującym łączeniem faktur, co tworzy wrażenie różnego rodzaju iluzji. Jeśli wpatrujemy się wystarczająco długo w taką tapetę, możemy mieć wrażenie, że ściana faluje lub porusza się. Ten rodzaj tapet to również propozycja dla odważnych. 


Niemalejącym zainteresowaniem cieszą się wciąż wzory etniczne, szczególnie afrykańskie. Wiele osób wybiera różnego rodzaju realistyczne zdjęcia zwierząt. 


Więcej informacji na stronie: ubierzswojesciany.pl

Ostatnia modyfikacja: 19 Sep 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się