Jak wybrać dobry domowy zestaw noży kuchennych?

1185 odwiedzin
14 Apr 2021

Bez wątpienia nóż do podstawowych kuchenny przyrząd, bez którego nie można sobie wyobrazić gotowania. Zestaw noży kuchennych powinien być więc obowiązkowym wyposażeniem każdej domowej kuchni. Bardzo często zdarza się jednak tak, że wybór odpowiednich produktów sprawia dużą trudność. Poniższy artykuł wskazuje wszystkie najważniejsze cechy, jakie powinny charakteryzować profesjonalne zestawy noży kuchennych, które ułatwią wykonywanie prac oraz zwiększają bezpieczeństwo użytkowników.


Dobre ostrze to sprawne i przyjemne gotowanie 

 Jakość zestawu noży kuchennych w znaczącej mierze odpowiada za to, czy gotowanie wiązać będzie się z przyjemnym spędzaniem czasu, czy nerwowością i stresem. Precyzyjne ostrze znacząco usprawni pracę, a dodatkowo zniweluje ryzyko zranienia się nożem. Należy pamiętać, że ostrza słabej jakości bądź nieprawidłowo naostrzone wymagają użycia większej siły oraz szybszych ruchów dłonią, co zwiększa ryzyko naruszenia skóry. Dobry zestaw noży kuchennych składa się z produktów, które wyprofilowane zostały w taki sposób, aby cięcie wiązało się z wykonywaniem precyzyjnych i spokojnych ruchów. Istnieje błędne przekonanie, że droższe noże kuchenne automatycznie przedstawiają wysoką jakość wykonania, jednak cena nie zawsze wiąże się z klasą ostrza. Dokonując wyboru odpowiedniego zestawu domowych noży kuchennych, warto odnaleźć złoty środek pomiędzy bardzo tanimi produktami a nożami przeznaczonymi dla profesjonalistów. Na rynku funkcjonuje wiele producentów noży kuchennych, których produkty nie ustępują ostrzom profesjonalnych kucharzy, a jednocześnie posiadają atrakcyjne ceny.

 pol_pl_ADVANTAGE-Zestaw-nozy-kuchennych-5-cz-z-listwa-magn-1158_3foto_add-80351

Amefa-5-czesciowy-zestaw-nozy-w-bloku-Edgepol_pl_ARTISAN-Zestaw-6-czesci-w-bloku-czarnym-1100_2


Jakie noże powinny znaleźć się w każdej domowej kuchni?

 W pierwszej kolejności powinno się pamiętać, że nie istnieje uniwersalny zestaw noży kuchennych, który odpowiadałby wszystkim klientom. Należy więc w pierwszej kolejności określić swój sposób gotowania oraz najważniejsze potrzeby, a następnie na tej podstawie kompletować zestaw noży kuchennych. Z pewnością jednak w każdej domowej kuchni powinien znaleźć się tak zwany nóż szefa, a więc bardzo utylitarne ostrze wykorzystywane do różnych celów. Posiada wydłużony kształt, który zwęża się ku wierzchołkowi, taka budowa nadaje mu uniwersalnych cech. Kolejnym ważnym aspektem każdego zestawu noży kuchennych jest ostrze do chleba, który obecny jest w każdym domu i stanowi podstawę codziennej diety. Odpowiednio wyprofilowane ostrze pozwoli z łatwością kroić chleb i zachować strukturę chrupiącej skórki. Nie można nie wspomnieć również o długim i cienkim ostrzu, który poradzi sobie z każdym mięsem. Z kolei nóż do krojenia warzyw posiada małe rozmiary i ostrze o dużej szerokości. Zawarte w artykule wskazówki z pewnością pomogą wybrać najlepszy zestaw noży kuchennych.

 

pol_pl_SABATIER-TROMPETTE-Zestaw-nozy-kuchennych-5-cz-w-bloku-518_1pol_pl_R-VISION-Zestaw-nozy-kuchennych-5-cz-w-bloku-539_1pol_pl_KYU-Zestaw-nozy-kuchennych-5-cz-w-bloku-550_1

 

Ostatnia modyfikacja: 14 Apr 2021
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się