Klasyczny Baron w białej odsłonie

1431 odwiedzin
24 Sep 2015

Klasyczne rozwiązania są ponadczasowe i pasują niemal do każdego wnętrza. Jednak, mimo że podstawowe zasady pozostają niezmienne, również ten styl ma bardzo różne oblicza. Świetnym przykładem jest szlachetna kolekcja klasycznych lamp Baron, która gości w ofercie marki Nowodvorski Lighting już od dawna. Teraz serię kremowych opraw z nutą mosiądzu rozszerzyła cała w bieli linia Baron white – propozycja do wnętrz z romantyczną duszą.


Z klasą angielskiej arystokracji

Pierwsze skojarzania jakie wiążą się z Wielką Brytanią to przywiązanie do tradycji i hołdowanie arystokratycznym korzeniom. Przejawia się to również w brytyjskich domach, które pełne antycznych mebli i różnego rodzaju bibelotów wyglądają, jakby opowiadały historię wielopokoleniowej rodziny. Nie jest to jednak nadęta wyniosłość i przesadne nagromadzenie detali. Eleganckie i wyrafinowane, kobiece i nonszalanckie, przytulne i kameralne wnętrza w stylu angielskim to wyjątkowa odsłona klasycznych aranżacji. Swój niezwykle ciepły klimat i romantyczną duszę zawdzięczają dużej ilości wzorzystych tkanin w postaci puszystych sof, miękkich poduszek czy kwiecistych zasłon. Barwną mozaikę równoważą meble z białego drewna oraz dodatki w jasnych kolorach. W tego typu kompozycjach niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie, które powinno być równoprawną ozdobą wnętrza. Nie ma tu miejsca na skromne, minimalistyczne lampy. Główną rolę grają raczej oprawy oświetleniowe o pokaźnych rozmiarach i ciekawym designie. Doskonałym przykładem jest najnowsza propozycja marki Nowodvorski Lighting,  która zarówno kolorystyką, jak i stylem wpisuje się w angielskie klimaty. Baron white to linia lamp  o dużych, półokrągłych kloszach wykonanych z mlecznego, karbowanego szkła. Oprawione zostały one w kunsztowny stelaż z białej, lakierowanej stali, który podkreśla ich elegancki charakter, nadając im jednocześnie wyjątkowo uniwersalny look.  Zatopione w całości w bieli oprawy Baron white marki Nowodvorski Lightign rozświetlą ciepłym blaskiem więc nie tylko angielskie, ale i  klasyczne wnętrza z odrobiną nowoczesności.

Biel na różne sposoby

Klasyczne wnętrza, a szczególnie te urządzane w stylu angielskim, potrzebują dużo światła, by w ten sposób, zwłaszcza wieczorami zbudować nastrojowy klimat. Charakterystyczne dla nich jest nagromadzenie różnych elementów świetlnych w jednym pomieszczeniu tak, by doświetlić każdy zakamarek, a jednocześnie móc kreować odpowiedni nastrój do rodzinnych spotkań, pracy, czy relaksu. Najnowsza kolekcja lamp marki Nowodvorski Lighting z powodzeniem spełni te zadania. W skład rozbudowanej linii Baron white wchodzi bowiem aż siedem różnych modeli o innych wymiarach i zastosowaniu. Jako główne źródło światła można wybrać potężne zwisy o trzech lub sześciu punktach świetlnych.

 Z uwagi na dość duże rozmiary – 120 oraz 165 cm długości, przeznaczone są raczej do przestronnych i wysokich pomieszczeń np. w kamienicach. W kameralnych mieszkaniach rolę tę mogą pełnić pojedyncze plafony o średnicy 38 cm oraz do wyboru wysokości  20 lub 64 cm. W linii Baron white nie brakuje również elementów uzupełniających zarówno oświetlenie, jak i wystrój - niewielkich kinkietów, które  posłużyć mogą jako doświetlenie korytarza, toaletki, czy też filarów pomiędzy kotarami, lampki biurkowej idealnej do pracy lub wieczornego czytania książek oraz niezwykle atrakcyjnej lampy podłogowej o wysokości aż 165 cm, która ustawiona przy kanapie pozwoli w przyjemnym klimacie na oglądanie telewizji czy wieczorny odpoczynek.

Biel to bardzo neutralny i uniwersalny kolor, jednak jego siła jest tak wielka, że potrafi we wnętrzach grać główną rolę. Takie są właśnie klasyczne wnętrza z nutą angielskiej nonszalancji. Uzupełnieniem tego typu kompozycji będzie najnowsza kolekcja lamp Baron white marki Nowodvorski Lighting, za sprawą których tradycyjne wnętrza zyskają odrobinę nowoczesnej elegancji.

LAMPY BARON WHITE MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

Baron white biurkowa

Wysokość: 38 cm

Średnica: 18 cm

Cena detaliczna: 108,86 zł brutto

Baron white kinkiet

Wysokość: 28 cm

Odległość od ściany: 23 cm

Cena detaliczna:  103,32 zł brutto

Baron white II plafon B

Wysokość: 20 cm

Średnica: 38 cm

Cena detaliczna: 127,31 zł brutto

Baron white plafon III

Wysokość: 64 cm

Średnica: 38 cm

Cena detaliczna:  238,01 zł brutto

Baron white III podłogowa

Wysokość: 165 cm

Średnica: 38 cm

Cena detaliczna:  367,16 zł brutto

Baron white III zwis

Wysokość: 165 cm

Średnica: 38 cm

Cena detaliczna:  348,71 zł brutto

Baron white VI zwis

Wysokość: 120 cm

Średnica: 82 cm

Cena detaliczna:  503,69 zł brutto

 

Więcej o klasyce w świetle na http://www.nowodvorski.com


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się