Naklejanie tapety

1632 odwiedzin
27 Sep 2018

Jeżeli chodzi o ozdabianie ścian w remontowanym pomieszczeniu, to tradycyjnie posiadamy dwie opcje – albo można je pomalować farbą, albo pokryć mniej lub bardziej wzorzystą tapetą. Nie są to jednak wszystkie możliwości – w części nowoczesnych mieszkań (głównie w tak zwanych "loftach") popularne staje się zostawianie ścian samym sobie, aby swoim surowym wyglądem nadawały wnętrzom industrialnego i miejskiego klimatu. Czasami też łączy się też malowanie z tapetowaniem – a umożliwiają to tapety do malowania.Tego rodzaju tapetę można nałożyć na większość ścian oraz sufitów. Tapety do malowania mają zazwyczaj uwypuklone wzory lub gładką powierzchnię i są nieco grubsze niż zwykłe tapety, dzięki czemu mogą z powodzeniem zostać nasączone farbą. Instalacja tego rodzaju tapety to zadanie umiarkowanie łatwe. W zależności od wielkości projektu można go wykonać nawet w ciągu kilku godzin. Farbę nakłada się po wyschnięciu kleju tapety.


Rodzaj


Tapeta dostępna jest w dwóch wersjach. Wstępnie klejony papier ma zaschnięty klej z tyłu. Aby aktywować klej, należy zwilżyć tył papieru. Inny rodzaj tapety nie ma na sobie żadnego kleju, który musimy nałożyć sami, używając do tego celu pędzelka.


Przybory


Tapety do malowania możesz kupić na stronie www.tapetyswiata.pl/category/tematy-tapety-do-malowania.Do samodzielnego zamontowania tapety do malowania będą potrzebne pewne narzędzia. Będzie potrzebna wanna z wodą o szerokości tapety, aby można było zanurzyć wstępnie klejoną tapetę w wodzie. Nie będzie to konieczne w przypadku tapety, która nie jest pokryta warstwą kleju. Ponadto będzie potrzebny ostry nóż do krojenia, jakaś deska do przytrzymywania i dociskania krawędzi, rolki do spłaszczania szwów między kolejnymi płachtami papieru, ściągaczki do wyciskania pęcherzyków powietrza, duża gąbki, powierzchnia robocza wystarczająco duża do układania tapety, taśma miernicza i para nożyczek.


interior-931947_640
Montaż


Montaż tapety do malowania wykonuje się w kilku krokach. Najpierw należy oczyścić ścianę. Następnie należy zmierzyć ścianę i tapetę oraz wyciąć odpowiedni kawałek papieru – pamiętając o kilkucentymetrowym marginesie na sufit oraz listwę podłogową. Następnie tapetę należy nawilżyć lub pomalować klejem, po czym zostawić na pięć minut. Teraz trzeba przyłożyć tapetę do ściany, zaczynając od góry. W celu uzyskania gładkiego, pozbawionego pęcherzyków powietrza wyglądu, trzeba się posłużyć deską oraz ściągaczką. Montując następny kawałek papieru,należy go dobrze docisnąć i przyciąć. Wygładź go płasko za pomocą prostej krawędzi lub ściągaczki. Po przyciśnięciu następnego elementu tapety do pierwszego, trzeba użyć rolki łączącej wzdłuż ich długości. Na koniec powinno użyć się dużej gąbki do oczyszczenia jakiegokolwiek kleju, który sączy się spod tapety.


Więcej informacji o tapetach na stronie:  tapetyswiata.pl

Ostatnia modyfikacja: 01 Oct 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się