Porcelana dla singla

1735 odwiedzin
23 Sep 2015


Czas gromadzenia ślubnego wiana dawno już minął! Nikt nie szykuje sobie wyprawki „w dorosłe życie”, choć nadal pokutuje przekonanie, że w piękny serwis obiadowy zaopatrzymy się dopiero na weselu. A co jeśli mieszkamy sami i wcale nie zamierzamy tego zmieniać? Na szczęście również producenci porcelany zaczęli zauważać potrzeby singli. Wyrazem tego jest designerski serwis Quebec – w sam raz na uroczysty obiad w kawalerce.

Nie czekaj na wiano!

 - Musztardówki, promocyjne kubki firmowe, talerz po babci – nie ma nic co mogłoby bardziej zeszpecić nawet najładniejszą kuchnię niż chaos niepasujących do siebie rzeczy – uważa Anna Kotlarska, projektantka wnętrz. – Taki stan wyposażenia to często spadek po „chudych latach” studenckich, kiedy nie stać nas jeszcze na wiele rzeczy. Z czasem warto jednak zainwestować w projektowanie własnej przestrzeni, w której będziemy się czuć naprawdę dobrze – radzi projektantka.

Serwis na wymiar

Przywykliśmy do tego, że standardowy porcelanowy serwis to obowiązkowo komplet dla 12 osób.  - Tradycyjna zastawa obiadowa składa się zwykle z 45 elementów. Jeśli do tego dodamy jeszcze zestaw kawowy, uzbiera nam się 84 naczynia. To zrozumiałe, że nie wszyscy potrzebują aż tak bogatego asortymentu lub po prostu nie mają miejsca, by pomieścić go na półkach – stwierdza Joanna Niedziela Dyrektor Handlowy z Zakładów Porcelany Ćmielów.

Tymczasem serwis porcelanowy Quebec to zaledwie 36 naczyń, na których ugościmy obiadem, kawą i ciastem nawet 6 osób.

Naprawdę TWÓJ styl

Mieszkanie samemu sprzyja swobodnej autoekspresji. – Projekty, które przygotowuję dla par są próbą osiągnięcia kompromisu między upodobaniami jej, jak i jego. Mieszkania singli są zwykle urządzone w bardziej zdecydowanym stylu i eksponują indywidualny charakter właściciela – przyznaje Anna Kotlarska.

Być może właśnie dlatego serwisy zaprojektowane z myślą o singlach to zwykle projekty niebanalne. - Japońska inspiracja wtopiona w nowoczesne wzornictwo – tak najprościej scharakteryzować można serwis, który promujemy jako doskonały do kawalerki – potwierdza Dyrektor Handlowy Zakładów Porcelany Ćmielów.

Niebagatelny kształt fasonu to jeszcze nie wszystko – wiele możliwości wyrazu daje duży wybór dekoracji w kolekcji Quebec. – Prócz swojej podstawowej, białej wersji, Quebec występuje także w 8 innych odsłonach. Wkrótce w sprzedaży pojawią się też filiżanki Quebec, dla której dekorację zaprojektowała sama Ewa Minge – dodaje Joanna Niedziela.

Modna tymczasowość

Quebec to serwis, który już od pierwszej chwili przyciąga spojrzenie. Kuliste, kubistyczne kształty imbryczków i sosjerek nadają całemu zestawowi wdzięku i łagodności. Połączenie regularnych brył z ukośnie umocowanymi uchwytami, przekrzywionymi przykrywkami oraz przechylonymi filiżankami nadają kolekcji Quebec dynamicznego i niepowtarzalnego charakteru.

 - Ten fason został zaprojektowany szczególnie z myślą o lokatorach małych mieszkań lub osobach, które dopiero się urządzają i chcą nabyć modny serwis za rozsądną cenę.

Minimalistyczny Biały Quebec to też dobre rozwiązanie, dla ludzi, którzy dopiero poszukują swojego stylu i stronią od dominujących przedmiotów – podsumowuje Joanna Niedziela.

Wiecej na www.porcelana-cmielow.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się