Sposób na zadrapania i zalania?

209 odwiedzin
23 Apr 2023

Utrzymanie podłogi w dobrym stanie to wyzwanie. Przesuwanie mebli, chodzenie w butach, zabawy najmłodszych, przygotowywanie posiłków, kąpiel – wszystkie te czynności mogą powodować uszkodzenia delikatnej powierzchni. O tym, jak dobrać produkt odpowiadający stylowi funkcjonowania rodziny, mówi Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo.

Dobierając podłogę do wnętrza, warto zwrócić uwagę nie tylko na liczebność rodziny, ale także na styl życia i wiek poszczególnych domowników. Przeanalizowanie aktualnych i przyszłych potrzeb może być bardzo pomocne przy projektowaniu pięknego, funkcjonalnego wnętrza.

11_04_wineo_1000_urban_concrete_light

Indywidualne priorytety przy wyborze podłogi

Wyobraźmy sobie na przykład codzienne funkcjonowanie małżeństwa z trójką maluchów. Dzieci są energiczne, a na podłodze często lądują rzucane z impetem klocki czy inne zabawki, mówi Grzegorz Mazur. Najmłodsi spędzają dużo czasu na podłodze – leżąc, raczkując, stawiając pierwsze kroki, biegając. Podłoga jest miejscem rozwoju wielu talentów, takich jak rysowanie, rzeźbienie czy budowanie konstrukcji. To tutaj odbywają się wyścigi resorków i innych pojazdów, a nierzadko w emocjonującej atmosferze rozlewane są soczki i inne napoje... Dlatego dobrą alternatywą dla tradycyjnych paneli są biopodłogi PURLINE, których powierzchnia jest nie tylko odporna na zarysowania i działanie wody, ale też wygodna w czyszczeniu oraz tłumiąca dźwięki. Ważna jest antypoślizgowość, zmniejszająca ryzyko upadku, co ma znaczenie w dbaniu o bezpieczeństwo zarówno dzieci, jak i osób starszych, podkreśla Grzegorz Mazur.

Podłogi z klasą, czyli parametry użytkowe

Po określeniu potrzeb domowników czas na wybór podłogi, która spełni zróżnicowane oczekiwania i zwiększy komfort codziennego życia. Kolekcja wineo 1000 posiada klasę użytkową 23/32 i jest dedykowana do prywatnych pomieszczeń mieszkalnych. Możemy tu znaleźć rozmaite dekory, jak na przykład wineo 1000 wood XL Calm Oak Mocca, w kształcie desek, pasujący do gabinetu lub sypialni urządzonej w stylu klasycznym. Ciekawym rozwiązaniem do przedpokoju są dekory z motywem kamiennym: wineo 1000 L stone Urban Concrete, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne, mówi ekspert wineo.

Podłogi, które zniosą więcej

Do wnętrz, które wymagają zwiększonej odporności na zadrapania czy zalanie, dedykowane są biopodłogi PURLINE wineo 1200. Klasa użytkowa 23/33/43 jest przeznaczona dla prywatnych pomieszczeń mieszkalnych oraz pomieszczeń użyteczności publicznej.To podłoga dla wymagających. Jeśli często urządzamy przyjęcia lub mamy maluszka, który bardzo lubi eksperymenty z wodą, piaskiem kinetycznym czy plateliną, warto zdecydować się na ten wariant. W kolekcji znajduje się cała gama przytulnych, domowych dekorów, jak np. wineo 1200 wood XL Let's go Max w odcieniu jasnego, naturalnego drewna, podkreśla Grzegorz Mazur. Najwyższą klasę użytkową, 23/34/44, posiada kolekcja wineo 1500. To podłogi dedykowane zarówno do mieszkań, jak i pomieszczeń handlowych czy lekko obciążonych pomieszczeń przemysłowych, wyjaśnia specjalista. Jeśli w domu mieszka nastolatek, który lubi jeździć na deskorolce, czy projektujemy pracownię artystyczną, warto pomyśleć o superwytrzymałych dekorach, takich jak np. wineo 1500 fusion XL Bright One, dodaje specjalista.

11_04_wineo_1500_fusion_bright_one (1)

Nowoczesna podłoga powinna współgrać z naturalnym rytmem mieszkańców. Połączenie odpowiedniej klasy użytkowej ze stylowym designem i wygodą czyszczenia sprawia, że podłoga nie tylko utrzymuje znakomity wygląd, ale też znacząco poprawia komfort życia.

Więcej na www.wineo-polska.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się