Tajemnica spokojnego snu !

2179 odwiedzin
10 May 2021

Coraz więcej osób i to w różnym wieku skarży się na problemy z zasypianiem. Stres, szybkie tempo życia, hałas, rozwój techniki nie pomagają w wyciszeniu. A jak negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu ma niedosypianie  chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jak znaleźć remedium na spokojny sen? Co zrobić, aby przespać całą noc?  Z pomocą przychodzi grupa wyjątkowych zapachów, które utulą do snu.

Czym jest aromaterapia na bezsenność?

Aromaterapia była chętnie wykorzystywana już w starożytnych cywilizacjach. Pozytywne cechy wynikające z zastosowania olejków eterycznych są znane już od wieków, jednak na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować duże zainteresowanie skupione wokół tego tematu. Udowodniono, że grupa specjalnych zapachów jest w stanie wpłynąć na nasze samopoczucie, a także odpowiednio nas nastroić. Olejki zapachowe wykorzystywane są również w celu leczenia różnych uciążliwych dolegliwości. Aromaterapia na dobry to sen może być więc traktowana jako alternatywny sposób leczenia bezsenności lub kuracja wspomagająca. Grupa określonych zapachów jest w stanie wpłynąć na zaburzenia fizjologiczne, a także pomaga rozluźnić się i uspokoić po stresującym dniu poza domem. 

Jakie olejki eteryczne na sen zastosować?  

Istnieje grupa specjalnych zapachów, które wykazują właściwości wyciszające, relaksujące i uspokajające. Do tego grona zalicza się znane i powszechnie stosowane zioła takie jak: rumianek czy melisa, które świetnie sprawdzą się w stanach pobudzenia nerwowego, rozdrażnienia, stresu, a także przy problemach z zasypianiem. Do kolejnej grupy można zakwalifikować olejki eteryczne na sen z lawendy, redukujące odczuwalny ból, a także polecane osobom, które cierpią na bezsenność z powodu chronicznych dolegliwości. Aromaterapia na bezsenność to również całą gama delikatnych zapachów drzewa sandałowego, jaśminu czy białej róży. Wymienione wyżej zapachy redukują stres, napięcie, a także pozwalają stworzyć w sypialni wyjątkowy klimat, który nastroi Cię do snu. Jeśli wieczorem mierzysz się z gonitwą myśli, nie możesz w pełni się wyciszyć, to specjalnie wyselekcjonowane zapachy na sen sprawią, że zasypianie nie będzie kojarzyć już więcej z obracaniem się z boku na bok i wizją liczenia baranków

Czy aromaterapia jest skuteczna na bezsenność?

Zapach może przynieść ukojenie, spokój, wprowadzić w stan euforii czy chwilę radości – wszystko zależy od doboru odpowiedniej nuty zapachowej. Aby zapach był jeszcze bardziej intensywny i równomiernie roztaczał się we wnętrzu, wykorzystuje się specjalne dyfuzory zapachu, które podłączone do gniazdka elektrycznego pozwalają na umieszczenie ulubionego olejku zapachowego i rozpylenie go w pomieszczeniu. Dzięki funkcjonalnym i profesjonalnym dyfuzorom aromaterapia na bezsenność jest niezwykle skuteczna i pozwala rozprawić się z tą dolegliwością.

A więc do dzieła ! Wystarczy wybrać ulubiony zapach z grupy proponowanych kompozycji, zadbać o odpowiednie klimat w sypialni, a także postarać się nie korzystać z telefonu i komputera minimum godzinę przed położeniem się do łóżka. Stosowanie się do tych zasad poprawi jakość snu, a co za tym idzie wpłynie na dobre samopoczucie!

    

Więcej porad oraz kompozycje ciekawych olejków zapachowych znajdziecie na stronie: www.expertaroma.pl

Ostatnia modyfikacja: 10 May 2021

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się