W pokoju dziecka

1562 odwiedzin
25 Sep 2015

Czy wiedzieliście, że już czteromiesięczne niemowlę rozpoznaje kolory podobnie do osoby dorosłej?!  Zadbajcie zatem o to, żeby jego malutki świat pełen był radosnych i przyjaznych odcieni. Mama niech wybierze kolory, a tata farby.

Narodziny dziecka to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Powitanie maluszka na świecie poprzedzone jest jednak wieloma miesiącami przygotowań. Przyszli rodzice muszą zadbać, aby w tym wielkim dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik. W temacie pokoju dziecięcego podział zadań wydaje się być oczywisty. Za kreację odpowiedzialna jest przyszła mama, a za realizację pomysłów szczęśliwy tata. Mama wybiera kolorystykę wnętrza, a tata farbę która będzie całkowicie bezpieczna dla nowego domownika. W rolę eksperta może wcielić się marka Benjamin Moore, która jest uznanym autorytetem w dziedzinie koloru i ekologicznych, w pełni bezpiecznych produktów malarskich. A więc do dzieła tzn. … malowania.

Czy niemowlaki widzą kolory?

Zaraz po narodzinach dzieci widzą bardzo niewyraźnie i świat postrzegają w różnych odcieniach szarości, ale poprawa następuje praktycznie z dnia na dzień. Po miesiącu rozpoznają m.in. kolory żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, czy purpurowy. Już w wieku dwóch miesięcy u niemowlaków funkcjonują wszystkie trzy receptory barw (tak jak u dorosłych), a więc po jednym dla barwy niebieskiej, zielonej i czerwonej. Badania wskazują, że niemowlęta 2 i 3 miesięczne wolą barwę żółtą i czerwoną od zielonej i niebieskiej. Po 4 miesiącach widzą barwy tak, jak dorosły człowiek.

Jakie kolory do pokoju dziecięcego?

Niezmiennie od wielu lat w pokojach dziecięcych panują pastele, sporadycznie „ożywione” bardziej intensywnymi odcieniami. Zbyt jaskrawa kolorystyka ścian mogłaby na niemowlę oddziaływać negatywnie – utrudniać zasypianie i wzmagać niepokój. Podobnie, jak przy ubrankach dziewczynkom przypisane są blade róże i fiolety, a chłopcom lepiej w błękitach z dodatkiem granatu. Konkretne propozycje kolorystyczne do pokoju niemowlaka prezentuje amerykański producent farb Benjamin Moore & Co. W pokoiku maleńkiej Zosi lub Emilki sielankową atmosferę wyczaruje rozbielony różowy Pink Lace 2081-60 i słodki Posy Pink 2080-60. Efektowną alternatywną dla różu może być niesłychanie delikatny, eteryczny fiolet White Violet 1408, który budzi skojarzenia z leśnymi fiołkami. U chłopca lepiej postawić na błękitny niczym włoskie niebo Bluette 813. Jeżeli pokój jest duży i starczy nam odwagi możemy pomyśleć o marynarskim granacie Blue Nova 825. Będzie on bardzo ładnie kontrastował z białym łóżeczkiem i jasnymi elementami wyposażenia pokoju. Uniwersalnym kolorem, który dobrze sprawdzi się w pokoju dziewczynki, ale i u chłopca jest zieleń. Odcienie Country Green 540 i Stem Green 2029-40 będę miały relaksujący wpływ na malucha i sprawią, że z jego buzi nie zniknie uśmiech. Wszystkie powyższe kolory dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta.

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojego dziecka - koniecznie zwróć uwagę na poziom LZO w farbie

Lotne Związki Organiczne (LZO) to substancje chemiczne, które powstają jako uboczny produkt w wielu procesach przemysłowych i powodują zanieczyszczenie środowiska. Przedostają się do atmosfery m.in. ze spalin samochodowych lub detergentów. Poważnym ich źródłem są również farby i lakiery. W reakcji ze światłem słonecznym LZO obniżają poziom ozonu, wpływając negatywnie na proces globalnego ocieplenia. Ponadto, wspomniane związki zawierają m.in. atomy chloru, siarki oraz bromu, które mogą być niebezpieczne dla domowników. W ostatnich latach obserwujemy ogólnoświatowy trend do redukcji emisji LZO. Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, od 2010 roku maksymalna dopuszczalna zawartość LZO w litrze matowej farby wewnętrznej wynosi 30 gramów. Amerykańskiej firmie Benjamin Moore & Co. udało się stworzyć matową farbę Natura™ 512 z zerową zawartością lotnych związków organicznych, niezależnie od intensywności koloru (nawet przy czarnym odcieniu poziom ten pozostaje na zerowym poziomie). Dzięki temu, stosując farby Natura™ do minimum ograniczamy ryzyko pojawienia się u domowników reakcji alergicznych. Ponadto, opatentowane technologie produkcji farb z linii Natura™ oraz specjalny proces destylacji, pozwoliły na wyeliminowanie uciążliwego zapachu towarzyszącego malowaniu tradycyjnymi farbami. Powyższe zalety przyczyniły się do uhonorowania farby Natura™ 512 w USA prestiżową nagrodą Building Green, Inc. Z kolei wewnętrzną gwarancją firmy Benjamin Moore & Co. jest oznaczenie Green Promise™, które umieszczane jest na etykietach produktów w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu i użytkownikom. Tytuł ten oznacza, że farba Natura™ 512 spełnia restrykcyjne wymagania i normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS, LEED® (Leadership in Energy and Environmental Design) oraz kryteria standardu Green Seal® GS-11, odnoszące się do produktów malarskich o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków organicznych. 

Dowiedz się więcejPokój dziecka jest zapewne jednym z najważniejszych miejsc w domu. To w nim najczęściej przebywa nasza pociecha, tu bawi się, uczy i być może zasypia. Właśnie dlatego niezmiernie ważny jest sposób, w jaki zaaranżujemy to wyjątkowe wnętrze.

Odpowiednio dobrane, ładne wzorniczo meble, gustowne zasłony czy rolety, atrakcyjne zabawki i komputer. Wszystkie te sprzęty odgrywają niezwykle istotną rolę w pokoju dziecka, powinny być nie tylko piękne, ale i bezpieczne w użytkowaniu.

Podłoga, część pomieszczenia, którą tak mało widać, podłoże dla szaf, stołów, biurek czy łóżka jest często bagatelizowanym przez nas elementem mieszkania. Czyżbyśmy nie zauważali niezwykle pożytecznej funkcji, jaką może pełnić w domu? Po niej chodzimy, a nasze pociechy niejednokrotnie biegają. Dzieci potrafią całymi godzinami bawić się, siedząc bądź leżąc na podłodze. To główny powód, dla którego powinniśmy zadbać nie tylko o wygląd materiału, jaki na niej położymy. Komfort, bezpieczeństwo i walory zdrowotne oto najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego surowca. Pamiętajmy, że podłoga jest dla naszych dzieci miejscem centralnym ich prywatnego mikrokosmosu.

Podłogi korkowe Wicanders z oferty Domu Korkowego to doskonała propozycja do każdego dziecięcego pokoju. Znajdziemy tu rozmaite faktury i odcienie brązu – od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. Będą to podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy wreszcie regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego. Ofertę tworzą także kolekcje do przedpokoju, kuchni, salonu i sypialni.

Ten naturalny materiał dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych, kojąco działa na zmysły oraz nadaje wnętrzu elegancji. Podłogi korkowe są wyjątkowo przyjemne w dotyku gdyż korek zatrzymuje ciepło. Nasze pociechy na pewno nie zmarzną, nawet chodząc boso.

To doskonały materiał izolacyjny, który obniża poziom hałasu wewnątrz mieszkania oraz redukuje dźwięki dochodzące z zewnątrz. Gwar, który towarzyszy zabawom dziecięcym nie będzie dokuczliwy ani dla nas ani dla naszych sąsiadów.

Właściwości zdrowotne korka są niedoprzecenienia; nadaje odpowiedniej elastyczności podłogom zapewniając komfort chodzenia naszym dzieciom, zmniejszając tym samym nacisk na ich stawy i kręgosłup. Jest surowcem antystatycznym, nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu – to najlepsza ochrona dla małych alergików.

Wszystkie produkty Wicanders są przyjazne dla środowiska, podlegają recyklingowi i pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery, a dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii. Podłogi korkowe są nie tylko łatwe i szybkie w instalacji, ale także niesłychanie proste w pielęgnacji - wystarczy tylko je odkurzać oraz czasami przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących. 

Korek w dziecięcym pokoju zapewni naszym milusińskim spokojny, głęboki sen, sprawi że poczują się bezpieczne i pełne energii do nauki i zabawy. To cząstka przyrody przeniesiona do domowego wnętrza, prawdziwy przyjaciel każdego dziecka.

Zobacz więcej o korku i jego zastosowaniu www.wicanders.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się