Wybieramy kolor do kuchni

1024 odwiedzin
21 Jan 2021

Kolory mają znaczenie. Także w kuchni. Uspokajają, motywują do działania, pobudzają wyobraźnię. Nowa, piękna barwa to też szybki sposób na metamorfozę wnętrza. Przedstawiamy kilka kuchennych stylizacji. Inspirujcie się i stwórzcie aranżację marzeń.

FERRO, Bateria zlewozmywakowa stojąca Retro New

Jak dobrać odpowiednie odcienie do kuchni? Gdy jest otwarta na pokój dzienny, musi tworzyć z nim harmonijną całość. Tak jak w przykładowej kompozycji w różu. Do aneksu projektant wybrał dodatki w subtelnej tonacji balansującej między pudrowym różem a kolorami łososiowym i brzoskwiniowym. To filiżanki, czajnik, patelnia, doniczki... W ten sposób dyskretnie nawiązał do cyklamenowej barwy salonowej kanapy, najbardziej wyrazistego punktu aranżacji. Nie ma tu nic z kiczu ani landrynkowej słodyczy. Jest pięknie i świeżo. W stylizacji przewijają się intrygujące elementy retro: w części salonowej są to drewniane krzesła z ładnie wyprofilowanymi oparciami, w części kuchennej – pas podłogi w biało-czarną szachownicę i efektowna stojąca bateria zlewozmywakowa Retro New o dwóch ozdobnych kurkach. Przytulność wnoszą: drewno blatu, wiklinowa roleta, beżowy dywan. Dobrą energię wprowadza zieleń roślin. 

FERRO, Zicco Black bateria zlewozmywakowa stojąca

Na przeciwległym biegunie aranżacyjnym znajduje się przestronna kuchnia w szarościach i graficie. Tu inspiracją były barwy kojarzące się z ulicą, halą fabryczną, betonem. Na ścianach i podłodze zastosowano efekty przetarć. W centralnym punkcie umieszczono wyspę z wysokimi, metalowymi stołkami. Nad nią wisi żyrandol złożony z dużych cylindrycznych kloszy w ciemnym graficie. Współgra z frontami górnych półek zabudowy meblowej, z grafitowym zlewozmywakiem i niebanalną czarną baterią Zicco Black o industrialnym designie. Ciemne elementy stylizacji zestawiono z drewnem i bielą dolnej części zabudowy. Wizualnego ciepła dodaje oświetlenie ledowe pod górnymi półkami. Kuchnię od pozostałych pomieszczeń przedzielono prostym, ażurowym regałem z metalu i drewna. 

FERRO, Bateria zlewozmywakowa stojąca Rodez

Intensywne kolory w kuchni stosowane są zazwyczaj punktowo. Może to być jedna ściana pomalowana na przykład na modny, ciemnozielony kolor. Doskonale prezentuje się w zestawieniu z neutralną bielą zabudowy meblowej, jasną barwą drewna, szarym pasem ściany nad górnymi półkami oraz z grafitowymi i metalowymi dodatkami. Na uwagę zasługuje bateria zlewozmywakowa Rodez ze stali szlachetnej – o futurystycznej formie. Z zieloną ścianą świetnie współgra naturalna zieleń roślin doniczkowych, które umieszczono na dekoracyjnym, wiszącym okapie. 

FERRO, bateria zlewozmywakowa Zumba z elastyczną wylewką, cytrynowa

Na koniec zostawiliśmy aranżację w błękitach i bieli. To propozycja dla tych, którzy chcieliby przenieść do swojego domu trochę… wakacji. Wzorzyste kafelki nad blatem zabudowy przypominają piękne płytki azulejo, którymi pokryte są ściany budynków w słonecznej Portugalii. Dominujące w aranżacji zestawienie kolorów przywołuje skojarzenia z malowniczym Sidi Bou Said w Tunezji, z zabudową na greckiej wyspy Santorini… albo z jeszcze innym zakątkiem, w którym króluje błękit nieba, morze i słońce. W naszą kuchenną wyspę wkomponowano jasny, granitowy zlew, do którego projektant dobrał nowoczesną baterię Zumba o wyrazistej, słonecznej barwie i elastycznej wylewce. Dopełnieniem tej niezwykłej stylizacji są ciekawe dodatki marynistyczne. 

Wykorzystano aranżacje i produkty Ferro.


Ostatnia modyfikacja: 15 Feb 2021
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się