5 mitów na temat ogrzewania podłogowego

1394 odwiedzin
19 Sep 2018

W ostatnim czasie bardzo często osoby budujące swoje domy lub remontujące mieszkania decydują się na ogrzewanie w formie instalacji podłogowych. Jest to bardzo nowoczesny system, który dodaje inwestycji prestiżu, oraz zapewnia przyjemny klimat panujący wewnątrz pomieszczenia. Niestety wokół formy, jaką jest ogrzewanie podłogowe, narosło wiele mitów, które skutecznie odstraszają ludzi od tego typu realizacji. Czy są one prawdziwie i czy rzeczywiście mają wpływ na późniejsze funkcjonowanie ogrzewania podłogowego? Na te oraz kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Nie tylko w domach


Pierwszy mit dotyczy tego, że ogrzewanie podłogowe może zostać zamontowane tylko i wyłącznie w domu jednorodzinnym. Nic podobnego, takie instalacje montuje się w blokach równie często. Wszystko zależy właściwie od woli właściciela. Oczywiście najłatwiej jest założyć taki system już na etapie projektowania domu, przed stworzeniem wylewki, ale przy odrobinie chęci i zaangażowania można zrobić to praktycznie wszędzie.


Zainstaluj system w każdym momencie


Drugie przekonanie dotyczy tego, że projekt ogrzewania podłogowego musi być przewidziany już na etapie projektowania całego budynku. Jest to oczywiście dobre wyjście, ale pamiętajmy, że nie jedyne. Zawsze można skorzystać ze specjalnej elektrycznej maty podłogowej, która będzie idealnym podłożem pod rury z ciepłą wodą. Obecnie firmy zajmujące się montażem ogrzewania podłogowego, są na tyle wyspecjalizowane, że taka realizacja podczas remontu mieszkania nawet na 10 piętrze w bloku, nie powinna stanowić najmniejszego problemu.  


Równie ekonomiczny wariant


Wiele osób twierdzi również, że ogrzewanie podłogowe jest mniej ekonomiczne od tradycyjnego, że do ogrzania tego typu powierzchni potrzeba więcej ciepłej wody, jeżeli mówimy o instalacji wodnej oraz niepojętej sumy energii w przypadku ogrzewania elektrycznego. Faktem jest, że ogrzewanie elektryczne generuje stosunkowo spore koszty, jednak w przypadku ogrzewania podłogowego wodnego, są one praktycznie porównywalne ze stawkami, które płacimy za ciepło z grzejników. 


Jeszcze parę lat temu taki system był synonimem luksusu. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, a zdanie „mam ogrzewanie podłogowe” nie wywołuje już tylu emocji, co wcześniej. Jednak jest to nadal bardzo dobry wybór, który z pewnością warto zastosować. Jeżeli dobrze przemyślimy i zaplanujemy taką inwestycję, a w dodatku zaangażujemy do tego profesjonalną firmę usługową, z pewnością takie zadanie nie powinno stanowić problemu, a sama instalacja posłużyć nam przez długie lata. 


Więcej informacji na stronie: www.aquateam.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się