Jak zaaranżować płytki do salonu na ścianę?

2141 odwiedzin
06 May 2022

Nie da się ukryć, że salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem naszego domu lub mieszkania. Nic więc dziwnego, że jego urządzeniu poświęcamy tak wiele czasu i uwagi. Nie szczędzimy również środków na to, by nasz salon urządzić i by był on odpowiedzią na nasze estetyczne potrzeby i wymagania. Niemniej jednak często przeglądając różnorodne aranżacje odnosimy wrażenie, że nie sprawdzą się one w odniesieniu do naszego salonu. Wobec tego świetnym rozwiązaniem mogą się okazać płytki do salonu na ścianę. Jednak jak je zaaranżować?


Płytki do salonu na ścianie jako wyróżnienie strefy

Zacznijmy od tego, że aranżacja salonu zawsze sprawiała wiele problemów. Wynika to z faktu, że chcemy zachować przede wszystkim praktyczność wnętrza, a także jego maksymalną estetykę. Okazuje się, że płytki na ścianę do salonu mogą być nie tylko ciekawym rozwiązaniem praktycznym, ale przede wszystkim estetycznym. Wynika to z faktu, że dzięki nim możemy wydzielić np. strefę wokół telewizora. Wówczas na ścianie wystarczy ułożyć płytki właśnie na szerokość danego urządzenia. Takie rozwiązanie nie tylko nie wymaga ogromnego remontu, ale przede wszystkim znacznie przyczyni się do odświeżenia salonu. 

Płytki do salonu na ścianę wokół kominka

Płytki do salonu na ścianę świetnie sprawdzą się również w momencie, kiedy jesteśmy dumnymi posiadaczami kominka w salonie. Wówczas zamiast malować wokół niego ściany farbą odporną na zabrudzenia i na ścieranie, możemy zdecydować się po prostu na to, by obudować go ozdobnymi płytkami. Takie rozwiązanie jak łatwo można się domyślić, pozwoli skutecznie wyróżnić kominek, a co najważniejsze będzie niezwykle praktyczne. Płytki będzie można bowiem bardzo łatwo wyczyścić z ewentualnej sadzy czy też dymu który się na nich osadził. Dodatkowo nasz kominek zyska niepowtarzalne wyróżnienie.

płytki do_salonu_na_ścianę_wokół_kominka

Jakie wybrać płytki do salonu na ścianę?

To jakie płytki wybrać do salonu na ścianę zależy przede wszystkim od już istniejącej aranżacji. Płytki do salonu na ścianę mogą być dobrane na zasadzie kontrastu w momencie, kiedy zależy nam na tym, by wyróżnić daną strefę, ale jednocześnie mogą być dobrane tak, by wtapiać się w tło i tworzyć spójną kompozycję. Niemniej jednak najważniejsze jest to, by dobrać je zgodnie z naszymi preferencjami i upodobaniami estetycznymi. To właśnie od wyboru płytek w dużej mierze będzie zależało to jaki klimat we wnętrzu uda się nam wykreować i czy cały salon zyska całkiem nową i mocno odświeżoną osłonę. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na ich wybór.

pol_pl_Nowa-Gala-Avenida-Jasnoszara-AV10-Lappato-30-x-60-cm-plytki-gresowe-19405_3
Ostatnia modyfikacja: 22 Jun 2022
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się