Loftowe kuchnie

336 odwiedzin
27 Jun 2022

Klimat loftu? Duża otwarta przestrzeń, wysokie sufity, wielkoformatowe okna, minimalizm, metal, szkło, cegła. Zainspirujcie się pomysłami na loftową kuchnię.

Lofty narodziły się w połowie XX wieku w nowojorskich dzielnicach przemysłowych. Dawne hale fabryczne i magazyny zaczęto wówczas przekształcać w pracownie i mieszkania artystów. Ogromne przestrzenie o wielkich oknach zachęcały do realizowania różnorodnych śmiałych koncepcji.

Odważnie i nietuzinkowo

FERRO, Camiro Inox bateria zlewozmywakowa stojąca (1)

Wciąż są synonimem nieszablonowych rozwiązań. Bazują na kompozycji starannie dobranych materiałów o industrialnym rodowodzie: betonu architektonicznego, stali, szkła, cegły. Kolor i chropowata faktura szczególnie tej ostatniej potrafi dodać wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Jak w przykładowej aranżacji kuchennej, w której odsłonięta naturalna cegła, odpowiednio zabezpieczona, pięknie zdobi główną ścianę. Zamocowano tam relingi na naczynia i sztućce. To odważna, zdecydowana stylistyka, ale też w loftach nie ma miejsca na nieśmiałość! Nad obszerną wyspą wzrok przykuwa wielki kwietnik połączony z barkiem. Efekt jest spektakularny. Na blacie wyspy, ładnie harmonizującej z frontami szarej i grafitowej zabudowy meblowej, projektant umieścił strefę zmywania z grafitowym zlewozmywakiem i nietuzinkową baterią Camiro Inox. To model stojący, o ciekawie wygiętej, obrotowej wylewce – dominują kąty proste, o delikatnych zaobleniach. Wykonana ze stali w wykończeniu szczotkowanym idealnie wpisuje się w industrialny klimat, podobnie jak duże przemysłowe okna, metalowe nogi krzeseł, odsłonięty przewód okapu.

Siła kontrastów

FERRO, Lugio bateria zlewozmywakowa stojąca wykończenie czarny (1)

Styl loftowy nie boi się kontrastów, stąd połączenie chropowatości cegieł i gładkości płytek, bieli i czerni, industrialnej surowości metalu i przytulności, którą wnoszą tkaniny i drewno. W jasnej aranżacji mamy tylko nieduży kawałek ściany pokryty białą cegłą – obok ogromnego okna, wpuszczającego mnóstwo naturalnego światła. W tle zabudowy kuchennej znajdują się białe kafle z połyskiem. W tę stonowaną przestrzeń projektant wkomponował wyraziste industrialne motywy: lampy w drucianych, geometrycznych oprawach, stojący metalowy regał, stół o drewnianym blacie, na mocnych metalowych nogach, przywołujący skojarzenia ze stołem warsztatowym, i czarną baterię zlewozmywakowa Lugio, której prosty design doskonale współgra z przemysłowymi akcentami. 

Przyjemna prostota

FERRO, Fiiesta bateria zlewozmywakowa stojąca (1)

W kuchni w stylu loftowym przydaje się do pracy szczypta laboratoryjnej surowości i sterylności. Z tego powodu w aranżacji o ścianie z beżowych, białych i brązowych cegieł zastosowano bardzo proste meble ze stali nierdzewnej, o gładkich, łatwych w utrzymaniu czystości frontach. Dodano do nich ciepłe wizualnie drewniane blaty. Wyspa ma ponadto od strony pokoju dziennego drewnianą okładzinę w kolorach współgrających z barwami cegły. Na wyspie ulokowano wpuszczany w blat jednokomorowy zlewozmywak ze stali nierdzewnej AISI 304 i chromowaną baterię Fiesta – niewysoką, o charakterystycznej skośnej wylewce. 

Jak widać, każdy loft jest niepowtarzalny.

Materiał prasowy Ferro, www.ferro.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się