Luksus i komfort w łazience

459 odwiedzin
20 May 2022

„Luksus musi być wygodny, inaczej nie jest luksusem” – twierdziła ikona mody Coco Chanel. Dwa pojęcia – komfort i luksus – powinny być nierozerwalne, nie tylko w świecie mody, lecz także w projektach wnętrzarskich.

Kiedyś z luksusem kojarzyło się wyłącznie to, co pełne przepychu, drogie i modne. W dzisiejszych czasach luksusem mogą być np. cisza czy wolny czas. W świecie wnętrzarskim pojęcie luksusu wiąże się z funkcjonalnością rozwiązań, oryginalnym spojrzeniem projektanta, a także… z błogostanem towarzyszącym maksymalnemu odprężeniu. Poczucie ekskluzywności wywołają wysoka jakość i ponadczasowy design. 

Retro

FERRO, Bateria umywalkowa stojąca Retro New, Bateria wannowa ścienna Retro New; Wieszak na ręcznik Grace; Półka szkl

Zacznijmy jednak od propozycji dla tradycjonalistów, kojarzących luksus z pałacowym przepychem. Projektant przygotował dla nich kompozycję retro ze sztandarowymi wyznacznikami tego stylu: wolnostojącą wanną na pozłacanych lwich łapach, fotelem na kabriolowych nóżkach, podłogą w biało-czarną szachownicę. Do pięknych, stylizowanych elementów wyposażenia dobrano równie piękną i elegancką armaturę. Ścienna bateria wannowa Retro New ma dwa dekoracyjne pokrętła i rączkę prysznicową przypominającą dawną słuchawkę telefoniczną. Choć wygląd nawiązuje do przeszłości, jest bez wątpienia urządzeniem na miarę XXI wieku, wykończonym chromem, a także wyposażonym w regulator ceramiczny, który zapewnia długie i bezawaryjne użytkowanie. Podobne atuty posiada bateria umywalkowa. Starannie dobrano też do tej aranżacji akcesoria łazienkowe z linii Grace: szklaną półkę, wieszak na ręcznik, mydelniczkę czy szklankę na szczoteczki. 

Metropolitan glam

FERRO, Bateria umywalkowa stojąca Dijon, bateria wannowa ścienna Dijon

Synonimem luksusu są salony kąpielowe, w których można się zrelaksować jak w czasie wizyty w nowoczesnym spa. W centralnym punkcie lokowana jest wolnostojąca wanna. Do przykładowej stylizacji wybrano biały model o wąskim rancie, ulokowany w pobliżu wielkich okien z widokiem na miasto. Na specjalnej ściance zamontowano baterię Dijon. To solidne urządzenie o korpusie z mosiądzu i chromowanym wykończeniu. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny oraz automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. Niewielki taboret i stolik okażą się idealne do tego, by postawić na nich aromatyczne świece, które wprowadzą odpowiedni klimat i uprzyjemnią kąpiel. Po niej można zasiąść w wygodnym skórzanym fotelu, by kontynuować zażywanie relaksu w domowej strefie spa. 

Równie imponująca jest strefa umywalki, którą wyróżnia duże, okrągłe, podświetlone lustro. Ładnie współgra z nim owalna umywalka nablatowa, do której dopasowano gustowną stojącą baterię Dijon o łagodnych, opływowych liniach. Przytulność wprowadzają do tego wnętrza tekstylia: miękki szary dywan, kotary, a wizualne ciepło wnoszą elementy drewniane: szafka umywalkowa i podłoga.

Glamour

fot. zdjęcie główne

Wrażenie luksusu wywołują sztukaterie na ścianach i sufitach, lustra w dekoracyjnych ramach, połyskujące dodatki – jak w aranżacji z owalną, wolnostojącą białą wanną ustawioną na białym postumencie. Wannie towarzyszy efektowna wolnostojąca bateria z zestawem natryskowym Fiesta. Jest przykładem tego, że na luksus i komfort wpływają nowoczesne rozwiązania. Tu mamy wysoki mosiężny korpus z wygodnym uchwytem, długą wylewką, dwufunkcyjnym przełącznikiem. Urządzenie posiada regulator ceramiczny. Bateria znakomicie się prezentuje, a do tego jest niezwykle funkcjonalna. Współgra z nablatowymi bateriami umywalkowymi z tej samej serii. W kompozycji ważną rolę odgrywają szklane tafle luster, światło płynące z dekoracyjnego żyrandola oraz blask świec. 


Więcej na www.ferro.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się