Odpływ idealny – ważny drobiazg w zlewozmywaku

2430 odwiedzin
19 Oct 2017

Perfekcja centrum kuchennego zaczyna się od szczegółów. Zwracamy uwagę na rozwiązania, które mają być nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Wszystko po to, aby gotowanie było prawdziwą przyjemnością. Wpływają na to detale, a jednym z nich jest odpływ w zlewie. Zlewozmywak to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Przykładamy więc wagę do tego ile będzie miał komór, jak będzie umieszczony w blacie i w jaki sposób będzie się komponował z szafkami i aranżacją wnętrza. Rozważamy, czy bardziej będzie pasował wykonany ze stali, a może z konglomeratu lub kamienia. Do niego dopasowujemy odpowiednią dla nas baterię. Najmniej zastanawiamy się nad tym, jaki będzie miał odpływ. Ten element wydaje nam się oczywisty – woda ma z komory sprawnie spływać. Otwór odpływowy wyposażony w sitko ma umożliwić jego drożność, a wbudowany korek spowodować, że nalana do komory zlewozmywaka woda nie będzie z niej uciekała. Od tego, jaki zastosujemy system, będzie zależał nasz komfort. Niby drobiazg, ale może ułatwić życie. 


Korek w automacie 


Czasy gumowych, a nawet plastikowych korków, zabezpieczonych łańcuszkiem, możemy już dawno uznać za minione. Niewielu z nas pamięta problem, kiedy trzeba było go dokupić i trudności z jego szczelnością. Dziś korek wbudowany jest w odpływ i standardowo wyposażony w pasujące do niego sitko, które ma chronić kanalizację przed zatkaniem. Lekki obrót sitka powoduje otwarcie lub zamknięcie odpływu. 


W nowoczesnych modelach mechanizm sterowania automatycznym korkiem jest umieszczany na górnej krawędzi zlewozmywaka lub na blacie tuż obok. Możemy go dobrać do baterii kuchennej, żeby pasował pod względem wzornictwa – takie rozwiązanie oferują najlepsi producenci armatury. Idąc o krok dalej i chcąc sprostać naszym oczekiwaniom, proponują nam jeszcze bardziej zaawansowane systemy. Ich zastosowanie sprawia, że obsługa korka staje się prawdziwą przyjemnością i nie wymaga wysiłku. W przypadku BLANCO PushControl odpływ otwiera się i zamyka przez lekkie, intuicyjne wciśnięcie przycisku. Przemyślany układ mechaniczny niezawodnie steruje odpływem. Najbardziej zaawansowana technologia jest niemal bezobsługowa. Tu producenci chcą ułatwić nam zadanie w taki sposób, abyśmy pewne czynności robili intuicyjnie, bez wysiłku i niejako przy okazji. Przykładem może być BLANCO SensorControl Blue – dzięki elektronicznemu sterownikowi odpływ otwiera się i zamyka za sprawą lekkiego dotknięcia przycisku. Podświetlenie LED sprawia, że zlewozmywak wygląda intrygująco i nowocześnie.


Nowe spojrzenie na odpływ 


Producenci zlewozmywaków często dedykują do swoich produktów kompatybilne z nimi systemy odpływowe. Standardowo montowane są one tak, że górna część wystaje nieco nad powierzchnią dna komory. Nikt specjalnie nie zastanawia się nad estetyką, bo najważniejsza jest ich strona praktyczna. Jeżeli jednak zależy nam również na tej pierwszej, możemy poszukać rozwiązań, które stosowane są w zlewozmywakach klasy premium. Tu każdy element dopracowany jest do perfekcji. Dzięki prostemu i modnemu wzornictwu system odpływowy precyzyjnie komponuje się ze zlewozmywakiem. Stanowi z nim integralną całość. Przykładem może być BLANCO InFino, którego przemyślany design sprawia, że sitko jest niemal zintegrowane z dnem komory. Te dwa elementy połączone są w taki sposób, że krawędzie odpływu są praktycznie niewidoczne, a brak szczeliny wokół sprawia, że higieniczne utrzymanie zlewozmywaka w czystości jest wyjątkowo łatwe. 


Więcej inspiracji można znaleźć na stronie: www.comitor.pl


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 19 Oct 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się