Przyjazne środowisku panele laminowane wineo

693 odwiedzin
28 Aug 2023

Wineo Polska po raz kolejny udowadnia, że priorytetem przy produkcji podłóg jest nie tylko design i jakość, ale też zrównoważone podejście do produkcji. Panele laminowane wineo 500 oraz wineo 700 powstają przy wykorzystaniu certyfikowanego drewna z lokalnych lasów. Kolekcje obejmują 20 wyrazistych dekorów dębowych w różnych wariantach, od spokojnych po rustykalne, doskonale dopasowanych do różnych wystrojów wnętrz.


wineo_500_wood_lisbon_oak_darkbrown

Przy wyborze podłogi idealnej istotną kwestią są parametry środowiskowe. Podłogi wineo 500 oraz wineo 700 wyróżnia unikalna konstrukcja, oparta na naturalnych materiałach. Głównym składnikiem paneli laminowanych jest płyta HDF. W ok. 90% składa się ona z włókien drzewnych, które są sklejone przyjazną środowisku żywicą klejową, a następnie sprasowane. Troska o środowisko to we współczesnym świecie bardzo ważna kwestia. Dlatego podłogi laminowane wineo posiadają certyfikat środowiskowy Blue Angel, francuską pieczęć A+, pieczęć PEFC oraz znak kontrolny CE, potwierdzające ekologiczne podejście do produkcji, podkreśla Grzegorz Mazur, ekspert wineo. 

wineo_500_wood_rome_oak_beige

Eko jakość dla trwałości

Solidny skład przekłada się na jakość. Podłoga wineo 500 ma klasę ścieralności AC4 i klasę użytkową 23/32, a wineo 700 – AC5, co zapewnia wysoką odporność do klas użytkowych 23/33. Oba modele są trwałe i wygodne w czyszczeniu, posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią w postaci płyty nośnej Aqua-Protect. To sprawia, że podłogi laminowane są optymalnym wyborem zarówno do salonu, sypialni czy pokoju dziecka, jak i do wnętrz intensywnie eksploatowanych, jak hol, kuchnia czy kącik gospodarczy.

Design na miarę oczekiwań

Wszystkie dekory podłóg laminowanych wineo 500 i 700 mają czterostronną, lakierowaną fugę V4, która tworzy elegancki charakter drewnianej deski. Strona wierzchnia paneli wykonana jest z papieru dekoracyjnego impregnowanego żywicą melaminową, co zwiększa wytrzymałość i tworzy piękny efekt wizualny. Wszystkie dekory posiadają strukturę Synchron, co gwarantuje bardzo autentyczne wrażenia wizualne i sprawia, że podłoga jest miła w dotyku. Ważnym elementem jest też tzw. papier- przeciwciąg na tylnej stronie, dzięki któremu panele laminowane zachowują stabilność wymiarów, podkreśla Grzegorz Mazur.

Wygoda montażu i użytkowania

Montaż paneli wineo jest szybki i łatwy dzięki sprawdzonemu systemowi na click. Obie kolekcje mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym, a w połączeniu z matami podkładowymi zapewniają maksymalną redukcję odgłosów kroków. Podłogi laminowane to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania do wnętrz. Certyfikaty środowiskowe, różnorodność dekorów i doskonała jakość wykonania sprawiają, że kolekcje wineo 500 i wineo 700 stanowią solidną, piękną alternatywę dla tradycyjnych podłóg drewnianych.

www.wineo-polska.pl 

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się