Remedium na zanieczyszczone powietrze.

985 odwiedzin
27 Jun 2021

Zaprojektowany, aby dać to, co najlepsze z dwóch niewiarygodnie wydajnych światów. Aria to hybrydowy oczyszczacz powietrza, w którym zintegrowano wysokowydajny mechanizm klasycznego oczyszczacza oraz innowacyjną technologię oczyszczania w połączeniu z niebywałą mocą roślin, opracowaną na podstawie badań prowadzonych przez NASA.

Zanieczyszczone powietrze to poważny problem, z którym zmaga się od lat nasza cywilizacja. Niestety z każdym rokiem sytuacja pogarsza się coraz bardziej. Przekłada się to przede wszystkim na komfort życia i zdrowie wielu społeczeństw, dla których zatrważająco wysoki poziom szkodliwych substancji w otaczającym powietrzu może mieć nieodwracalnie negatywne skutki. Zanieczyszczenia są trudne do wyeliminowania i otaczają nas na każdym kroku – na ulicy, w biurze, czy w domu.

Najstarszym i jednocześnie najbardziej skutecznym filtrem znanym naszej planecie są rośliny i tak naprawdę tylko one są w stanie zapewnić nam czyste powietrze. Tym samym inwestowanie w każdą ich ilość będzie nade wszystko opłacalne dla nas i dla całej planety. Natura, podobnie jak technologia, to dwa nieprawdopodobnie wydajne światy, mające ogromną moc, a ich połączenie może być przełomowe w walce o jakość powietrza, którym oddychamy.

IMG_9754

Polska firma MATEKO zainspirowana nowatorskimi badaniami NASA na temat naturalnej siły korzeni roślin postanowiła wykorzystać swoją bogatą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie na rynku i opracować najbardziej innowacyjną technologię hybrydową stworzoną do oczyszczania powietrza. Prace zwieńczył projekt oczyszczacza powietrza ARIA, wykrywający i eliminujący aż 99% wszystkich zanieczyszczeń w pomieszczeniach.

Urządzenie dzięki swej cylindrycznej formie w górnej jego części pracuje w oparciu o tzw. mechanizm „efektu kominowego”, natomiast dolna część w sposób innowacyjny zasysa powietrze do filtrów, bakteriobójczego światła UV-C i jonizatora dzięki nowoczesnej turbinie, a następnie filtruje je przez korzenie rośliny stanowiącej wierzchołek całego systemu. Przekłada się to jednocześnie na oszczędność energii względem dotychczasowych rozwiązań w tego typu urządzeniach, co sprawia, że ARIA jest jeszcze bardziej pożądanym z uwagi na swoją funkcjonalność oczyszczaczem. Potwierdza to także mnogość inteligentnych czujników, w jakie została wyposażona oraz proces sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Dzięki aplikacji Tuya wspomagającej korzystanie z ARII pod względem odczytu tychże czujników i sterowania jej częścią mechaniczną użytkownicy mają możliwość ciągłego monitorowania otoczenia pod kątem jakości powietrza, jego wilgotności oraz temperatury. Z tych danych powstają raporty, które można na co dzień odczytywać w smartphonie m.in. z pozycji asystenta głosowego. ARIA posiada również funkcję WiFi, usprawniając tym codzienne jej użytkowanie. Urządzenie posiada również niebywale interesującą cechę, mianowicie możliwość korzystania z aplikacji towarzyszącej, która pomaga wybrać najlepszą dla niego roślinę. Aplikacja ta została wzbogacona o bardzo innowacyjny autorski pomysł,  opracowany przez twórców ARII w oparciu o badania NASA - bibliotekę różnorodnych roślin, definiującą je jako najbardziej kompatybilne do całego systemu i posiadające najlepsze właściwości oczyszczające. Dzięki temu użytkownik będzie wiedział dokładnie jaką roślinę wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt i cieszyć się czystym, świeżym i pachnącym powietrzem.

IMG_5691

ARIA to nie tylko oczyszczacz. To pionierskie urządzenie inspirowane badaniami przeprowadzonymi przez wybitnych naukowców NASA, którego użytkowanie wpływa pozytywnie na to co najcenniejsze – na nasze zdrowie, poprawiając tym samym komfort życia, co jest niezwykle ważne w dobie współczesnego świata, gdzie przychodzi  nam zmagać się z takimi zjawiskami jak pandemia, obecność ogromnej ilości wirusów, czy bakterii. Dzięki ulepszeniu technologii działania klasycznego oczyszcza powietrza, ARIA stała się jednocześnie urządzeniem o wiele atrakcyjniejszym wśród innych dostępnych na rynku, zarówno pod względem jakości, funkcjonalności, jak i wpływu na środowisko co obecnie stanowić powinno priorytet każdego użytkownika dowolnego urządzenia. Twórcy ARII zadbali również o to, projektując opakowanie dla urządzenia, które nie mogło pozostać obojętne dla środowiska. Nie zapominając o ekskluzywnym i prostym designie, położono głównie nacisk  na naturalne materiały i kolory, stawiając jednocześnie na możliwość ponownego ich wykorzystania, dając tym samym wyraz wsparcia dla ekologii w biznesie. Warto podkreślić, że ARIA przez elegancki i ultranowoczesny design harmonijnie dopasuje się do każdego pomieszczenia, dodając mu świeżości również w wystroju.

Więcej informacji dostępne na stronach:  https://www.ariabymateko.com/ oraz Mateko

Zapraszamy również do obejrzenia filmu na temat tej ciekawej technologii: https://www.youtube.com/watch?v=FnqYwzOlcyw

Ostatnia modyfikacja: 06 Jul 2021
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się