W komfortowym apartamencie z antresolą

1442 odwiedzin
30 Dec 2019

Jest ciekawym wizualnie urozmaiceniem przestrzeni.  Pozwala na to, by spojrzeć na aranżację salonu z nieco innej perspektywy.


Antresola sprawdza się w wysokich pokojach dziennych, w oryginalny sposób dzieląc wnętrze w pionie. „Na górze” można urządzić sypialnię czy domowe biuro. „Na dole” ładnie zaprezentuje się na przykład kuchnia. To rozwiązanie bez wątpienia spodoba się zwolennikom dużych, otwartych przestrzeni. 

Obszerne pomieszczenie wręcz kusi, by urządzić je w nowoczesnym stylu z elementami trendu industrialnego. Schody i minimalistyczna balustrada antresoli – w zwracającej uwagę czarnej barwie – doskonale się w ten nurt wpisują, współgrając z luksusowym aneksem kuchennym, niebanalnie urządzonym również w ciemnej tonacji.

Matowe fronty prostej zabudowy kuchennej o zdecydowanej grafitowej kolorystyce tworzą efektowne zestawienie z błyszczącymi, kwadratowymi płytkami i kamiennymi blatami, a także z designerską czarną lodówką. Świetnie harmonizuje z tym niemal niewidoczny zlewozmywak  w grafitowym odcieniu. Do zlewu dobrano stojącą chromowaną baterię Libretto marki FERRO z elastyczną, obrotową i wyciąganą wylewką w czarnym kolorze, która pozwala na wygodne napełnianie naczyń postawionych nawet poza komorą zlewozmywaka. Wyposażona jest w regulator ceramiczny oraz przełącznik funkcji strumienia – natrysku i strumienia napowietrzonego. Interesująca, jakby „techniczna” forma baterii idealne pasuje do stylu aranżacji z przemysłowym posmakiem. 


FERRO_Bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą elastyczną wylewką Libretto (2)


Pomalowane na biało ściany stanowią dobre tło dla ciemnych elementów wyposażenia kuchni. Dzięki temu zastosowane odważnie czerń i grafit nie przytłaczają wnętrza. Wizualne ciepło wnoszą jasne, drewniane  panele podłogowe, a także długi, prostokątny stół o nowoczesnym designie, z metalowymi nogami. Współgrają z tym drewniane krzesła o obiciach z szarej tkaniny.

Futurystycznego wyrazu dodaje całej kompozycji oryginalna lampa-pająk, złożona z kilku żarówek wiszących na czarnych kablach, które zostały poprowadzone po ścianie i ułożone w przykuwający wzrok wzór geometryczny. Uzupełnieniem sztucznego oświetlenia są oczka LED-owe rozmieszczone pod antresolą – jeśli powiesimy tam współczesne grafiki czy plakaty, powstanie coś w rodzaju minigalerii. W dzień apartament dobrze doświetlą wielkie okna, otwierające salon z kuchnią na ogród. 

Wiadomo, że w stylizacji z motywami loftowymi należy oszczędnie operować dodatkami. Wystarczą niewielkie rośliny w metalowych doniczkach przypominających puszki. Ładnie będą wyglądały również wazony z ciemnego szkła, z delikatnymi gałązkami. 

Antresola pozwala ukryć to, co mieści, przed wzrokiem osób przebywających w salonie, a równocześnie nie zakłóca efektu otwartości przestrzeni. Schody i balustrada czynią aranżację inną niż wszystkie, niekonwencjonalną.


Więcej informacji na stronie: www.ferro.pl


Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się