Wszystkie tajemnice zapachowego dyfuzora.

418 odwiedzin
02 Dec 2022

Dyfuzory są doskonałym urządzeniem pomagającym wypełnić wnętrza, w których przebywamy wyjątkowymi zapachami. Co ważne, takie urządzenia doskonale sprawdzają się nie tylko w domu, ale również w sklepach, gabinetach SPA oraz salach konferencyjnych. Sprawdźmy więc, jak działa dyfuzor zapachowy, a także jak go poprawnie używać, aby wykorzystać wszystkie jego zalety.

 

Co to jest dyfuzor zapachowy?

Najprościej rzecz ujmując dyfuzor zapachowy jest nowoczesnym sprzętem służącym do rozpylania zapachów. Przed oczami wielu osób na myśl o takim urządzeniu może pojawić się niewielki aromatyzer pokojowy, który ma w praktyce ograniczony zasięg działania. W sprzedaży dostępne są bowiem również takie modele, które rozpylają zapachy na przestrzeni nawet do 1000 m2. Aby było to możliwe, często podłącza się je do nawiewu świeżego powietrza, choć ze względu na wysoką estetykę warto ustawiać je również samodzielnie. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że duże, nowoczesne aromatyzery cechują się innym sposobem rozbijania zapachów, dzięki czemu aromaty są zdecydowanie bardziej subtelne. Ten sam zapach, ale z tanich urządzeń niejednokrotnie staje się wręcz duszący i tym samym mniej przyjemny. Dodatkowo wysokiej klasy dyfuzory to łatwe sterowanie, możliwość obsługi dzięki Bluetooth lub WiFi, a także przyjazne aplikacje. Są one dodatkowo solidniej wykonane. 

Przykładem jest dyfuzor AIR Box, który zużywa bardzo mało olejku, choć można ustawić poziom aromatyzowania na aż 20 różnych poziomach. Dzięki wydajności oraz estetyce świetnie sprawdza się zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, w tym sklepach, hotelach, gabinetach kosmetycznych oraz w wielu innych lokalizacjach (także w domach).

dyfuzor-zapachowy-mystic-rivers

Jak działa dyfuzor zapachowy? 

Istotnym pytaniem jest również to, jak działa dyfuzor zapachowy. Proces ten odbywa się dzięki technologii zimnej dyfuzji. Oznacza to w praktyce, że olejki eteryczne nie są podgrzewane, co mogłoby negatywnie wpłynąć na ich właściwości oraz zapach. Rozpyla się więc lekką mgiełkę, która roznosi cząstki zapachowe wypełniając wnętrze przyjemnym aromatem.

Dyfuzja kompozycji zapachowej może odbywać się także do kanałów nawiewnych w systemach wentylacji mechanicznych, a także rekuperacji, co jest najwygodniejszym rozwiązaniem w przypadku większych obiektów komercyjnych. Wówczas zapach rozpyla się razem z nawiewem świeżego powietrza, co jest opcją stosowaną przede wszystkim w ramach aromamarketingu.

Warto wspomnieć także o tym, że profesjonalne urządzenia do dyfuzji generują zdecydowanie mniejszą cząstkę aromatu, aniżeli aromatyzery domowe. Sprawia to, że zapach utrzymuje się znacznie dłużej, gwarantując mniejsze zużycie olejków eterycznych.

Jak używać dyfuzora zapachowego?

Profesjonalne dyfuzory to również ogromna wygoda, jeśli chodzi i ich obsługę. Może ona oczywiście nieco różnić się w zależności od typu urządzenia, sam proces obsługi nie jest jednak trudny. Za przykład weźmiemy dyfuzor zapachowy Air Tube, idealny do pomieszczeń do 100 m2. Można nim sterować z poziomu aplikacji mobilnej, a także ustawić 9 poziomów intensywności pracy. Daje też możliwość ustawienia 5 programów na każdy dzień, idealnie dopasowanych do bieżących potrzeb.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, urządzenie można podłączyć także do nawiewu rekuperacji lub  wentylacji. Przykładem jest dyfuzor kanałowy Max Scent 3000 PRO, który sprawdzi się w obiektach komercyjnych nawet do 1000 m2. Jest więc świetnym rozwiązaniem do dużych sklepów i sal konferencyjnych, które tym samym mogą stać się znacznie przyjemniejsze do przebywania. W praktyce można podłączyć go również do rekuperacji i rozprowadzać tym samym przyjemny zapach, także w całym domu.

Bezproblemowe działanie, czyli dobór olejków eterycznych

Dobór zapachów to bardzo indywidualna kwestia, nie wszyscy bowiem lubimy te same aromaty. Są jednak zapachy, które działają stricte uspokajająco, poprawiają nastrój lub też sprawiają, że czujemy unoszącą się w powietrzu elegancję. Zakup odpowiednich, wysokiej jakości olejków jest więc bardzo ważny, zwłaszcza decydując się na wykorzystanie ich do tzw. aromamarketingu.

Wbrew pozorom nie jest też tak, że duże urządzenia profesjonalne zużywają więcej olejków. Lepsze, markowe zużywają ich wręcz mniej, aniżeli tańsze aromatyzery. Jednak dla bezproblemowego działania niezbędna jest odpowiednia objętość olejków. W zakresie zużycia trzeba też sprawdzić, jakie jest ono w przypadku danego urządzenia. Taka informacja dostępna jest w danych technicznych, co pozwala dokładnie przeanalizować, jaką objętość olejków kupować oraz z jaką częstotliwością podawać je do urządzenia.

aromaterapia

Dyfuzory zapachowe, zwłaszcza te profesjonalne, to urządzenia bardzo estetyczne i niezawodne. Świetnie sprawdzają się do generowania w pomieszczeniach bardzo przyjemnych zapachów i tym samym sprawiania, że ludzie będą czuć się w nich znacznie lepiej. 

Ostatnia modyfikacja: 06 Dec 2022
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się