Zainspiruj się wiosną!

1472 odwiedzin
25 Sep 2015


Wiosną budząca się do życia przyroda inspiruje, by rześki, pełen radości klimat wprowadzić również do wnętrz. Optymistyczne, ciepłe żółte tonacje oraz porywające świeżością zielenie z kolekcji Tikkurila Optiva pozwolą stworzyć energetyzujące aranżacje.

Złociste promienie wiosennego słońca i intensywna zieleń pierwszych liści napełniają optymizmem i dodają witalności. Barwy te, zastosowane w aranżacji wnętrz, przyniosą pełen pozytywnej energii efekt – pożądany nie tylko po zimowej, pochmurnej stagnacji, ale sprawdzający się świetnie przez cały rok. W bogatej kolekcji farb Tikkurila Optiva znajdziemy odcienie stanowiące idealną bazę do „wiosennych” aranżacji. Zielenie pozwolą stworzyć przestrzeń, w której łatwiej nabrać dystansu i zrelaksować się. Żółcienie zaś stanowić będą idealną podstawę aranżacji emanującej ciepłem, wywołującej radość i optymizm.

Wiosenne, ożywcze barwy, zwłaszcza w tonacjach intensywnych, żywych, nie zawsze są łatwe w użyciu. Jeśli zastosowanie świeżej zieleni bądź słonecznego żółtego w całym pomieszczeniu wydaje się nam zanadto śmiałym krokiem aranżacyjnym, pomalujmy tym kolorem wybrany fragment ściany bądź wykorzystajmy go do stworzenia aplikacji. Mniej nasycone, nieco „przytłumione” nuty kolorystyczne doskonale sprawdzą się we wnętrzach klasycznych.

Ciemniejszy, nie nazbyt intensywny odcień żółty, jest doskonałą propozycją kolorystyczną do jadalni. Prosta w wykonaniu aplikacja w postaci oliwkowych kropek, dodaje całości ciepłego charakteru. Nietuzinkowym pomysłem jest stylizowana tablica z przywieszonym „Menu” – uzupełnia ona całość aranżacji, przywodzącej na myśl klimat urokliwych, rodzinnych restauracji.

Tworząc taką aranżację jadalni nie zapominajmy, jak ważną rolę odgrywają w niej odpowiednio dobrane dodatki. Świeże, wiosenne kwiaty stanowią jej nieodzowny element.  

Żywe odcienie zieleni i żółcieni są odpowiednie do nowoczesnych aranżacji, w których nie muszą stanowić wyłącznej kolorystycznej dominanty. To wnętrze oparto na nieoczywistym połączeniu barw. Intensywny żółty zastosowano do stworzenia aplikacji: prostej, a jednocześnie wyraziście odznaczającej się na szaro-białym tle. Świeża zieleń ścian w drugim pomieszczeniu, urozmaicona ażurowymi, ozdobnymi ramami stanowi ważny punkt tej niesztampowej,  designerskiej kompozycji. Niebagatelną rolę w aranżacji grają też, starannie dobrane zarówno pod względem formy, jak i kolorystyki, meble i dodatki.

Więcej na www.tikkurila.pl

 

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się