Raport specjalny: Urządzanie salonu

1373 odwiedzin
25 Sep 2015

Skąpiec.pl sprawdził, które meble do salonu wzbudziły największe zainteresowanie internautów w II kwartale 2013 roku i przygotował krótkie zestawienia popularnych produktów.

Serwis ustalił również, jakimi kryteriami kierowali się konsumenci podczas poszukiwań mebli z 9 kategorii produktowych:  zestawy meblowe, meble wypoczynkowe, fotele, krzesła, komody, meble RTV, witryny i regały oraz półki i szafki.

Najnowszy raport specjalny serwisu Skąpiec.pl przygotowany został z myślą o tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zakup mebli do salonu. Czytelnicy znajdą w im bowiem analizę preferencji zakupowych internautów, rankingi najpopularniejszych produktów, a także porady i wskazówki aranżacyjne autorstwa ekspertów z dziedziny urządzania wnętrz.


Czego szakali internauci?

Zestawy mebli do salonu

Z danych Skąpiec.pl wynika, że ponad 90% internautów, którzy szukali zestawu mebli za pośrednictwem porównywarki, chciało znaleźć meblościankę. Pozostała grupa użytkowników serwisu zainteresowana była zestawem stołowym (stół + krzesła). Najbardziej uznanymi producentami zestawów meblowych okazały się być Black Red White, Cama Meble, Forte i Kler.

Meble wypoczynkowe

Konsumenci najchętniej ustawiliby w swoi salonie narożnik (ok. 40% zaznaczeń w filtrze „Rodzaj”), sofę (17,48%) lub kanapę (16,99%) – tak wynika ze statystyk Skąpiec.pl. Jeżeli chodzi o materiał, to ponad 55% internautów szukało mebli wykończonych tkaniną, 28% stawiało na skórzane, a ok. 15% na pokryte eko-skórą. Dodatkowo dla potencjalnych kupujących ważne było, aby mebel był rozkładany i miał funkcję spania. W rankingu na najpopularniejszego producenta miejsca na podium przypadły firmom:  Kler, Anders i ADAstyl.

Stoły i ławy

Najbardziej poszukiwanym produktem z tej kategorii okazały się być ławy. Na drugim miejscu uplasowały się małe stoliki, trzecią pozycję zajęły klasyczne stoły. W kwestii materiału, z którego wykonany został mebel, to ok. 58% internautów stawiało na modele drewniane, 42% wolało natomiast szklane. W filtrze „Kształt” większość użytkowników (56,42%) wybierała opcję „Prostokątny”, chociaż popularnością cieszyły się również blaty owalne i okrągłe. Tytuł najbardziej cenionego producenta stołów przypadł firmie Black Red White.

Fotele

Statystyki serwisu pokazują, że renesans popularności przeżywają fotele bujane – w analizowanym okresie szukało ich aż 52% internautów. Prawie 14% zainteresowanych było zakupem fotela tapicerowanego, 10% - obrotowego, natomiast 8,71% chciało odnaleźć model rozkładany. Zwycięzcą rankingu na najpopularniejszą markę zostało Kare Design, które uzyskało wynik na poziomie 26,75% wszystkich zaznaczeń w filtrze „Producent”.

Krzesła

Prawie połowa internautów szukających krzesła na Skąpiec.pl, chciał znaleźć model wykonany z drewna. W dalszej kolejności wybierano krzesła metalowe, tapicerowane oraz produkty z eko-skóry. Wśród producentów krzeseł zwyciężyła firma Signal, natomiast w filtrze „Kolor” najpopularniejszym wariantem był „biały”.

Komody

Wybierając komodę internauci najczęściej korzystali z filtra „Producent” i wybierali marki Black Red White, Forte i Meblomax. W kwestii kształtu komody użytkownicy Skapiec.pl stawiali na modele proste, które zyskały aż 73% głosów. Najczęściej zaznaczaną opcją w filtrze „Materiał” było drewno dębowe (54,51%), z kolei w filtrze „Kolor” aż 68,95% potencjalnych kupujących wybierało wariant „biały”.

Meble RTV

Na czołowych pozycjach rankingu najbardziej poszukiwanych mebli RTV znalazły się szafki (36,6% zaznaczeń w filtrze), stoliki (32,75%) oraz komody, które uzyskały wynik na poziomie 18,02% wyborów. Internauci, którzy zdecydowali się na skorzystanie z filtra „Materiał”, najczęściej zaznaczali opcję „drewniane” (61,67%). Tytuł najpopularniejszego producenta mebli RTV zdobyło Black Red White (28,38% zaznaczeń w filtrze), na podium znalazły się jeszcze marki Hubertus (20,55%) i Forte (16,18%).

Regały i witryny

Proste regały popularniejsze niż witryny – tak pokazują statystyki Skąpiec.pl. Jeżeli chodzi o listę ulubionych marek to otwiera ją Black Red White, który uzyskał ok. 40% zaznaczeń w filtrze „Producent”. W przypadku materiału, z którego wykonany został regał lub witryna, bezapelacyjnie zwyciężyło drewno (ok. 65% wyborów).

Szafki i półki

W kategoriach „Półki do salonu” i „Szafki” w serwisie Skąpiec.pl znaleźć można kilkaset produktów, dlatego też każdy internauta powinien znaleźć tam idealny mebel.  Analiza preferencji zakupowych użytkowników porównywarki pokazała, że zarówno w przypadku szafek, jak i półek, największą popularnością cieszyły się meble wiszące. W obu kategoriach zwycięzcą rankingu na najpopularniejszego producenta została także ta sama firma, czyli Black Red White.

Pełen raport można pobrać ze strony: http://http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/16/

Partnerzy raportu

Patronat medialny nad publikacją objęły: Jakurzadzic.com, Czasnawnetrze.pl, Projektoskop.pl, Pomyslnadom.pl, Domideco.pl, Kobietawielepiej.pl, Stylowomieszkaj.pl, Dobrzemieszkaj.pl, Meble.pl, Poradopedia.pl, Homplex.pl, Trendz.pl, SieWie.pl, Wnetrzarium.pl.

 


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się