Grzejnik JAGA ponad modą i czasem

1608 odwiedzin
19 Feb 2018

O dobrym designie można mówić wtedy, gdy pomimo upływu lat zaprojektowana rzecz wciąż się podoba i wciąż budzi pozytywne emocje. Moda przemija, design zostaje. Stylistyczne fajerwerki w projektowaniu grzejników są atrakcyjne, ale tylko na chwilę. Dobre materiały i dobre formy będą atrakcyjne zawsze.Od początku swego istnienia Jaga tworzy grzejniki, w które wpisana jest trwałość i ponadczasowość, czego wyznacznikiem jest np. 30-letnia gwarancja na wymiennik ciepła Low-H20 oraz praktycznie stała oferta produktów w katalogu. Produkty i rozwiązania, które pojawiają się w ofercie belgijskiego producenta są wynikiem badań, przemyśleń, konsultacji. Dobra technologia oraz dobry design to czynniki, które sprawiają, że klient będzie tak samo zadowolony z produktu w chwili zakupu jak za 5, 10 czy 20 lat. Przykład? Grzejniki Strada i Linea plus z gładkim frontem, które od lat są  najchętniej kupowanymi modelami grzejników ściennych Jaga. Co sprawiło, że właśnie te skromne estetycznie jednostki stały się sprzedażowymi bestsellerami? Uniwersalny design i prosta forma, dzięki której grzejniki będą pasowały do każdego stylu wnętrza. Forma, która nie opatrzy się i nie znudzi.   


Niełatwo jest stworzyć taki produkt, ale na pewno warto. Jaga codziennie przekonuje się, że wymiennik ciepła Low-H2O wart był kilku lat badań, pracy specjalistów oraz nakładów finansowych. Wymiennik wyprodukowany przez Jagę ponad 50 lat temu nadal jest sercem większości grzejników Jaga. Forma i układ lameli pozostały niezmienione i wciąż są najbardziej efektywnym rozwiązaniem nawet w przypadku wykorzystania w instalacjach z pompą ciepła. Mało tego – technologia opracowana przez Jagę pół wieku temu jest dziś uznawana za najbardziej ekonomiczną na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat trzy jednostki badawcze (WTCB, BRE i KIWA) potwierdziły w badaniach, że Jaga Low-H2O to najbardziej ekonomiczne grzejniki, z najwyższym wynikiem w zakresie energooszczędności.Z taką samą uwagą jak do technologii Jaga podchodzi również do formy swoich grzejników. Trudno znaleźć w ofercie przypadkowe wzory, łatwo za to odszukać produkty uniwersalne estetycznie oraz te z prestiżowymi nagrodami za wzornictwo. Design grzejników Jaga jest ponadczasowy, ma jakiś cel, a w wielu przypadkach wynika też z formy urządzenia.


Na przykład grzejnik Vertiga Kirei – dekoracyjny grzejnik Jaga z systemami Low-H2O i DBE, ma płytę czołową wykonaną z poprodukcyjnych odpadów soi. Wykorzystanie materiału z recyklingu, któremu dano drugie życie i atrakcyjną postać, niesie głęboki przekaz, że można i warto oszczędzać świat oraz surowce. Przekaz ogólnie znany, ale dla większości producentów będący tylko ideą. Grzejnik Vertiga z tym właśnie frontem (materiał o nazwie Kirei) jest najchętniej wybieranym modelem w kolekcji. Naturalny materiał, uformowany we wzór inspirowany przemysłową mozaiką, ma sporo zwolenników. Płyta jest duża (musi przykryć kasetę z systemem grzewczym), więc grzejnik Vertiga Kirei spektakularnie prezentuje się na ścianie. 


Przykładem designu towarzyszącemu technologii są modele Freedom oraz Iguana. Stojący grzejnik Freedom, nagrodzony RedDot Design Award za estetykę, nieprzypadkowo jest niski i ma szerokie nóżki. W jednej z nich ukryte są wszystkie podłączenia grzejnika, a dostęp do nich jest bardzo prosty. Dzięki ukryciu elementów instalacyjnych Freedom jest estetyczny i świetnie wygląda przy dużym przeszkleniu, bardziej niż grzejnik przypominając nowoczesną rzeźbę.
Z kolei grzejnik Iguana, dzięki trójkątnym profilom grzewczym, może zostać swobodnie „wyginany” w procesie produkcji. Możliwość uformowania wersji narożnej czy formy filaru jest czasami bardzo pomocna w trudnych aranżacjach przestrzeni. 


Wzornicze fajerwerki też się firmie Jaga zdarzają.  Ale jeśli już, to są to prawdziwe petardy takie jak Heatwave, który powstał po to, by złamać kanon formy i materiału. Grzejnik-pnącze zaprojektowany przy współpracy z holenderskim designerem Jorisem Laarmanem, dał początek nowatorskim formom grzejników dekoracyjnych na rynku.  


Zajrzyjcie do katalogu grzejników Jaga – producenta, który jest na rynku od  55 lat. Znajdziecie tu prosty przepis na dobry design urządzeń grzewczych. Brzmi on mniej więcej tak: proste formy, wysokiej jakości materiały, naturalne surowce, szacunek dla środowiska i użytkownika. Wszystko to w połączeniu z najnowocześniejszą technologią.
 


Więcej informacji na temat grzejników Jaga można znaleźć na stronie internetowej: www.jaga.com.pl


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 19 Feb 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się