GRZEJNIKI JAGA – NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE

2343 odwiedzin
16 Feb 2017

Co jest najważniejsze w przypadku grzejnika? Marka, wygląd, cena, kolor, rozmiar, a może rodzaj? Odpowiemy słowami klasyka literatury: najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. W grzejniku te niewidoczne rzeczy to: technologia oraz rozwiązania techniczne i użytkowe.

Zapewnienie ciepła to pierwotna funkcja każdego grzejnika bez względu na rodzaj, rozmiar, kolor, cenę, wygląd i markę. Jeśli więc odrzucimy te wszystkie czynniki, to okaże się, że fundamentalne znaczenie ma tak naprawdę technologia. To ona warunkuje wysoką wydajność oraz ekonomiczność działania, czyli skuteczność i komfort ogrzewania. Jest pierwszym i głównym elementem podczas wyboru grzejników i ogólnie systemu grzewczego. 


- Kształt wymiennika ciepła Low-H2O, jego forma oraz układ lameli to efekt badań, obliczeń i szczegółowych testów przeprowadzonych przez firmę Jaga. Na przestrzeni lat jego efektywność i skuteczność przy niskich temperaturach zasilania potwierdziło wiele niezależnych instytutów i jednostek badawczych. Najnowszy certyfikat KIWA dowodzi po raz kolejny, że instalacja z grzejnikami Low-H2O jest najoszczędniejszym i najbardziej efektywnym z dostępnych obecnie systemów ogrzewania – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska.

Grzejniki Jaga Low-H2O szybko nagrzewają się i szybko stygną, co ma duży wpływ na oszczędność energii i komfort odczuwanej temperatury w pomieszczeniu (eliminacja przegrzań związanych z długim czasem wystudzania). Stosując grzejniki Low-H2O możemy oszczędzić nawet 16% w porównaniu do ogrzewania na przykład grzejnikami płytowymi.

Elementem którego nie widać, a który ma niebagatelny wpływ na pracę, eksploatację i trwałość grzejnika są rozwiązania techniczne. W przypadku grzejników kanałowych ważnym elementem jest na przykład grubość blachy, z jakiej wykonane są koryta –  wiotkie koryta wykonane ze zbyt cienkiej blachy, utrudniają stabilne zamontowanie grzejnika. Natomiast w przypadku kratki, którą przykryty jest grzejnik kanałowy ważniejsze niż jej wygląd jest to, czy leży ona stabilnie i czy nie ugina się pod stojącym na niej człowiekiem. To istotny aspekt, ponieważ grzejniki kanałowe zwykle montowane są w przejściu na balkon lub taras, więc muszą wytrzymywać duże obciążenia. 

Rozwiązania użytkowe to na pozór drobne elementy, które w trakcie eksploatacji okazują się bardzo ważne: np. polakierowanie wymiennika ciepła antyelektrostatycznym lakierem ograniczy przywieranie do niego kurzu i pozwoli na rzadsze sprzątanie. Problematycznym aspektem w przypadku grzejnika ściennego jest wyjmowanie spod obudowy wrzuconych przez dzieci drobiazgów. Dlatego większość grzejników Jaga ma łatwo demontowane panele przednie lub specjalne kratki pencil-proof zapobiegające przedostaniu się do wnętrza drobnych przedmiotów. Niewielkie rzeczy, a ułatwiają życie.

Antoine de Saint-Exupery, którego zacytowaliśmy we wstępie, zalecał patrzeć sercem. Jaga, jako producent z największym na rynku doświadczeniem radzi, by podczas wyboru ogrzewania kierować się także rozumem. Grzejniki to produkt kosztowny, który kupujemy na lata i który w trakcie użytkowania trudno zamienić na inny. Z designu nie warto rezygnować, ale na jakości oszczędzać po prostu nie można.

Więcej informacji na temat oferty grzejników marki Jaga: www.jaga.com.pl

Zobacz prezentację JAGA

Ostatnia modyfikacja: 11 Apr 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się