Grzejniki JAGA do wymagających obiektów

2111 odwiedzin
18 Aug 2016

Warszawski apartamentowiec Cosmopolitan i port lotniczy we Wrocławiu to przykłady indywidualnie projektowanych realizacji grzewczych firmy Jaga. Rozwiązania szyte na miarę, ściśle dopasowane do potrzeb i wymagań danego obiektu, to przyszłość rynku.

Najczęstszym typem grzejników wybieranym z oferty firmy Jaga do budynków z dużymi przeszkleniami są grzejniki kanałowe. Montowane poniżej poziomu podłogi skutecznie ogrzewają  pomieszczenia i rekompensują straty ciepła generowane przez duże okna. Są też estetycznie wkomponowane we wnętrze i oferują prawidłową komunikację przy przeszkleniu. 

Jednostką kanałową Jaga, statystycznie najczęściej wybieraną do zastosowań inwestycyjnych jest  Mini Canal – superwydajny, płytki grzejnik o głębokości tylko 9 cm. Jest on podstawą ogrzewania między innymi wysokościowca Cosmopolitan w Warszawie. Aby sprostać potrzebom wnętrz apartamentów w tym budynku, Mini Canal musiał przejść specjalny „lifting” – długość grzejników została precyzyjnie dostosowana do długości okien i odległości pomiędzy elementami nośnymi, a ponadto przedłużone koryta wyposażono w specjalne przestrzenie na gniazdka elektryczne i zaciski multimediów. W związku z dużymi powierzchniami okien, w niektórych pomieszczeniach takie rozwiązanie ułatwia podłączenie urządzeń elektrycznych, sieci, internetu i nagłośnienia nawet po stronie całkowicie przeszklonej fasady, co pozwala również na większą swobodę w projektowaniu wnętrz. 

Uwagę warto zwrócić także na wzdłużną konstrukcję solidnej kratki grzejników oraz na to, że jej część przykrywająca gniazda elektryczne jest podnoszona. Linie estetycznych, aluminiowych kratek Jaga, ułożonych wzdłuż fasady, doskonale podkreślają wysokie przeszklenia budynku. Ponadto kratki świetnie maskują grzejnik, którego wnętrze widoczne jest wyłącznie z bliska. Wymiennik ciepła lakierowany jest na taki sam kolor, co koryto grzejnika, co czyni go niemalże niewidocznym.

Innym specjalnym rozwiązaniem przygotowanym przez firmę Jaga dla polskiego inwestora jest ogrzewanie fasadowe portu lotniczego we Wrocławiu. Zadaniem tego systemu było skompensowanie strat ciepła wywołanych dużym i wysokim przeszkleniem (szklana fasada o wysokości kilku pięter) oraz wyeliminowanie zjawiska opadania zimnego powietrza, które wpływa na powstawanie przeciągów w dolnej części budynku. W tym celu konwektorowe wymienniki ciepła Jaga Low-H2O zostały zaopatrzone w obudowy o wysokości ram fasady i przymocowane do nich na dwóch poziomach. Niewielkie rozmiary grzejników oraz ich kolor identyczny z kolorem obramowania sprawiły, że urządzenia są prawie niewidoczne. W obudowach zamknięto również orurowanie i zawory. Zastosowane grzejniki wykorzystują zjawisko naturalnej konwekcji, która stanowi barierę dla chłodu opadającego w dół przeszklenia. 

- Ogrzewanie fasadowe to nowy sposób na zastąpienie standardowych urządzeń nadmuchowych, które mają duże gabaryty, generują wysoki poziom hałasu oraz wywołują szybki ruch powietrza. Kompensacja strat ciepła u jego źródła na kilku poziomach zmniejsza zużycie energii oraz znacznie poprawia komfort użytkowników. System fasadowy w połączeniu z grzejnikami kanałowymi z wymuszoną konwekcją wydaje się być idealnym zestawem ogrzewania dla tego typu obiektów wielkokubaturowych – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska

Więcej informacji na temat oferty grzejników marki Jaga można znaleźć na stronie internetowej firmy Jaga Polska Sp. z o.o. pod adresem: www.jaga.com.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 11 Apr 2017
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się